fbpx

Otsing

Infopäev õpetajatele: Muuseumitundide tutvustus uuel näitusel „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kogu“ 12.10.2022 | 15.30

Mikkeli muuseum
Üritusel osalemine on õpetajale tasuta
Sergei Jutkevitš. Arlekiin. Teatri eesriide kavand. Detail. 1920. aastad. Akvarell, guašš, paber . Tanya Rubinstein-Horowitzi kogu
Muuseumitund
Õpetajale

Infopäev õpetajatele: Muuseumitundide tutvustus uuel näitusel „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kogu“

Mikkeli muuseum ootab õpetajaid kolmapäeval, 12. oktoobril kell 15.30 õpetajate infopäevale. Tutvustatakse uut näitust „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kogu“ ning räägitakse lähemalt nii näituse kui ka Mikkeli muuseumi püsiekspositsiooniga seotud muuseumitundidest.

Üritusel osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 11. oktoobril 2022.

Registreeri

Infopäeval esitletakse sotsiaalseid pädevusi toetavat uut lasteaia ja I kooliastme muuseumitundi „Tunnete teater“. Samuti tutvustatakse II ja III kooliastme muuseumitundi „Kunst, kogu ja lugu“, mis lisaks ülevaatele Johannes Mikkeli elust ja kollektsioonist hõlmab näituse „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kogu“ külastamist. Muuseumitunni käigus uuritakse, miks kunsti kogutakse, ning arutletakse, mis annab asjadele väärtuse, ühtlasi võrreldakse kahe kogu erinevusi ja sarnasusi. Kohtumisel mängitakse läbi tundides kasutatavaid meetodeid ja tegevusi.

Kava

Kella 15.30–15.35 Tervitussõnad
Kella 15.35–16.05 Näitust „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kogu“ tutvustab Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre (eesti keeles). Muuseumitunde tutvustab tunnijuht Irina Danilova (vene keeles)
Kella 16.05–16.15 Paus
Kella 16.15–16.45 Muuseumitunde tutvustavad haridustöö kuraatorid Ilona Kroon ja Eneli Raal (eesti keeles) Näitust „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kogu“ tutvustab Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre (vene keeles)

Infopäev toimub Mikkeli muuseumis (Weizenbergi 28).
Üritus on tasuta ning kestab orienteeruvalt 1 tund ja 15 minutit.