Jagatud kogemused: Konfliktid ja kohandumised
Aprillis suundume Kumu püsinäitusele „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“ ning uurime lähemalt 20. sajandi II poole Eesti kunsti arengusuundasid.
Näitus esitab ühe vaate 20. sajandi keskpaiga ja teise poole Eesti kunstile, mida kujundasid suures osas konfliktid ja kohandumised II maailmasõja järgse uue poliitilise olukorraga. Nõukogude võimu arusaam kunsti ja kunstnike rollist ühiskonnas oli radikaalselt erinev neist hoiakutest, mis kujundasid sõjaeelse Eesti Vabariigi kunstielu. 1940. aastate lõpus ja 1950. aastate alguses kehtis Nõukogude Liidus range stalinistliku sotsrealismi kaanon, mis nõudis kunstilt kommunistliku partei ideoloogiat toetavate sõnumite vahendamist realistlikus vormis. 1950. aastate teisel poolel algas nõukogude ühiskonna liberaliseerimine ja partei nõudmised kunstile leevenesid, kuid ametlikud ettekirjutused nõukogude kultuurielule püsisid kuni 1980. aastateni.
Sarjast
Sari „Jagatud kogemused“ tahab luua sidusat ja arutelu toetavat keskkonda eri põlvkondade vahel.
Rahulikus tempos ringkäikudel tutvume Kumu püsi- ja vahetuvate näitustega. Ekskursioonile järgneb vestlus ja töötuba koos programmijuhi ja kutsutud külalisega Kumu hariduskeskuse ruumides, kus pakutakse teed ja küpsiseid.
„Jagatud kogemused“ on hea võimalus kohtuda kultuurihuviliste eakaaslastega, õppida midagi uut ning jagada oma teadmisi ja kogemusi teiste osalejate ja programmijuhtidega.
Aita kujundada uut sarja! Iga kohtumise lõpus jagab programmijuht osalejatega tagasiside vormi, kuhu saab kirja panna enda tähelepanekuid, soove ja ettepanekuid.