fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Teistmoodi teisipäev: Juhus loomingus 22.03.2022 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
15 €
Autor: Maria-Kristiina Ulas
Töötuba

GRUPP ON TÄITUNUD! Teistmoodi teisipäev: Juhus loomingus

Seekordne töötuba keskendub juhuse rollile loomingus. Juhus aitab fantaasia liikvele, viib mõtted vabamale eneseväljendusele ning aitab aru saada elu äraarvamatusest, ilust ja julmusest.

Katsetame erinevaid meetodeid, laseme vabaks kogu hirmu ja ärevuse, tunneme rõõmu loominguvabadusest. Töötoa juhendajaks on Maria-Kristiina UIas.

Maria-Kristiina Ulas lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 1991. aastal graafika erialal. Tal on olnud isiku- ja grupinäitusi nii kodu- kui ka välismaal. Ulas on olnud aastaid tegev õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias ja juhendanud kursusi väljaspool seda ning teinud joonistamise aktsioone näituste avamistel. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu (1991) ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse (1992); aastatel 1989–1993 oli ta liitunud Uue Graafika Grupiga. Ulasele on omistatud Kristjan Raua nimeline kunstipreemia (1992) ning G Galerii preemia (2002). 2006. aastal sai ta äramärkimispreemia 12. Aasia biennaalil. Ulase teoseid leidub Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogus. Kunstiajaloolane Reeli Kõiv on Ulase teoseid 2016. aasta näitusel „Midagi on õhus“ iseloomustanud järgnevalt: „Kolossaalsed inimpead ja väänduvates asendites värvikirevad figuurid – Maria-Kristiina Ulase kunstnikukäekiri on oma isikupäras kaugelt tuntav. Juba kunstiinstituudi päevil eriliselt andekas joonistaja on jätkuvalt selle meediumi kütkes.“

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised.

Vahendid on olemas kohapeal.
Töötuba kestab 2 tundi.