Jüripäev Nigulistes
Püha Jüri, kes pühendas oma elu nõrgemate kaitsmisele ja kurjuse võimu hävitamisele, on üks tuntumaid rüütelpühakuid. Legend räägib, et igal aastal tuli Silene linnal ohverdada täitmatule lohele üks tütarlaps. Kui liisk langes kuningatütrele, asus linna saabunud Jüri lohega võitlema. Tal õnnestus päästa printsess lohe haardest ning selle imeteo tõttu pöördus Silene rahvas ristiusku.
Jüripäev Nigulistes
Kell 15 ekskursioon: Retk püha Jüri radadel
Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu paganluse (lohe) üle. Püha Jüri lugude kujutamist Niguliste muuseumi ekspositsioonis esitletud vanadel kunstiteostel tutvustab muuseumi hariduskuraator Külli Kõiv. Retk sobib nii väiksematele kui ka suurematele kunstihuvilistele.
Kell 16 Orelipooltund: Tiit Kiik
Jüripäeva kontserdile on organist Tiit Kiik valinud kevadpäeva meeleoludega sobiva orelimuusika.
Kavas: J. S. Bach, Alexandre Guilmant jt.
Kell 17 Laulud jüripäeval: Kammernaiskoor Lu
Eesti rahvakalendris märkis jüripäev kevade ja kevadtööde algust, paljudes kohtades peeti naiste- või meestepüha. Kokku tulevad ka Lu naised, et laulda üheskoos laule, mis võiksid nagu muistegi tõrjuda tumedaid jõude ning tagada hea ja helge suve.
Kavas: Maria Kõrvits, Veljo Tormis, Lembit Veevo, Mari Amor jt.
Koori juhatab Reeda Toots.
Kammernaiskoori Lu asutasid 2014. aastal Ellerheina kunagised vilistlased, kuid hiljem on kooriga liitunud teisigi lauluhuvilisi. Koori repertuaaris on peamiselt Eesti heliloojate looming, aga ka muusikat välisautoritelt nagu Benjamin Britten ja Zoltán Kodály.
Lu on osalenud Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud kontsertidel ja konkurssidel, kuid andnud igal aastal ka iseseisvaid kontserte. 2022. aasta aprillis osales kammernaiskoor Lu Eesti Kammerkooride Liidu konkursil, kus saavutas B-kategoorias II koha ning pälvis Mart Saare laulu parima esituse eest diplomi. 2023. aasta märtsis sai Lu Eesti Naislaulu Seltsi võistulaulmisel B-kategoorias I koha. Kontsertreisidel on koor käinud peamiselt hõimurahvaste juures: Karjalas, Liivimaal ja Sankt Peterburis.
Koorijuht Reeda Toots on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis. Pärast aastakümneid tööd teatris nii näitleja, lavastaja kui ka pedagoogina on Toots tagasi jõudnud lapsepõlve lahutamatu kaaslase koorilaulu juurde ning juhatab lisaks Lu’le ka NUKU koori ja Muusikalikooli neidudekoori.