fbpx

Otsing

Kontsert: Arhitektuur kohtub muusikaga 20.10.2022 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Kontsert

Kontsert: Arhitektuur kohtub muusikaga

Mis on Kumu heli? Kuidas peegelduvad hoone omadused muusikas? Kuidas resoneerib Kumu interjöör muusikateostes? Milliseid lugusid räägib muuseum meile läbi helide? Tšellist Heini Mielonenist ja pianist Antti Utriainenist koosnev duo String Together koos džässkitarrist Jaan Jaansoni ja trummar Ahto Abneriga.

Nad esitavad muusikat, mis on inspireeritud Soome arhitekti Pekka Vapaavuori loodud Kumu kunstimuuseumi suursugusest arhitektuurist. Kontsert sünnib unikaalse Soome ja Eesti muusikute koostöö tulemusena ning loob Kumu aatriumisse inspireerivaid helimaastikke.

Heini Mielonen (tšello/vokaal) on Soome tšellist, vokalist, helilooja ja sõnade autor. Ta komponeerib Soomes muusikat kontserdisarjale „Arhitektuur kohtub muusikaga“. Mielonen kasutab tšellomängu kõrval looper’eid ja efektipulte ning soovib nii kompositsioonides kui ka laval luua erinevaid helimaastikke. Tema heli on unikaalne, ülevoolav ja rikkalik; ta soovib elada hetkes ning improviseerida muusika ja tunnetega.

Antti Utriainen (klaver/süntesaator/vokaal) on Soome muusik, kes keskendub klaveri, süntesaatori- ja orelimuusikale. Ta on oskuslikult kombineerinud popmuusika ja tänapäevase džässi mõjutusi proge- ja fusion-elementidega. Ta on osalenud erinevates projektides pianisti, helilooja, heliseadja, produtsendi ja ansambli juhina. Pianistina on ta mänginud mitmetes džäss- ja rokkgruppides, andnud kontserte ning osalenud erinevates salvestus- ja teatriprojektides.

Jaan Jaanson (kitarr) on Eesti džässkitarrist. Ta osaleb erinevates instrumentaal- (nt Jazzkaar 2022 avakontsert „Ood metsale“, Shabat Quartet, Estonian Dream Big Band ja New Wind Jazz Orchestra), aga ka vokaalkooslustes. Jaanson on lõpetanud Metropolia Rakenduskõrgkooli muusikahariduse eriala. 2012. aastal omistati talle Tiit Pauluse nimeline noore kitarrimängija preemia.

Ahto Abner (trummid) on Eesti trummar. Alates 2015. aastast on ta olnud Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika eriala juhataja. Ta on õppinud löökriistu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia džässmuusikaosakonnas. Abner on osalenud erinevates pop- ja džässmuusika projektides, käinud esinemas väga paljudes riikides ning olnud umbes 90 albumi juures esinejaks või produtsendiks.

Asukoht: Kumu aatrium