fbpx

Otsing

Kumu + Festheart filmiõhtu „Mitte minu nahas“ 19.03.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum

Kumu auditoorium

Alex Schaad. Mitte minu nahas. 2022. Stoppkaader videost. Beta Cinema loal
Film

Kumu + Festheart filmiõhtu „Mitte minu nahas“

Kumu kunstimuuseumi ja Festhearti koostöös jõuab teieni Saksa režissööri Alex Schaadi auhinnatud film „Mitte minu nahas“ („Aus meiner Haut“, 2022). Mida tähendab füüsiline keha tänapäeva voolavate identiteetide ajastul? Mis saab siis, kui keha ja hing omavahel ei klapi?

Mullu Veneetsia filmifestivalil parima LGBT+ filmi eest Kväärlõvi auhinna võitnud romantilises fantaasiadraamas on peaosalised pealtnäha õnnelik paar Leyla ja Tristan. Koos sõidavad nad kaugele saarele, kuhu neid on kutsunud Leyla lapsepõlvesõber Stella (70-aastase mehe kehas). Saarele suve lõppu veetma kogunenud paarid saavad võimaluse näha maailma läbi teise inimese silmade ja pugeda teise inimese nahka. Kehade ja hingede vahetusrituaali läbinud Tristan ja Leyla kogevad muutusi oma arusaamades, käitumises, soovides ja suhetes. Vabanemist tundev Leyla (vahel mehe, vahel naise kehas) on eriti õnnelik. Kui ta aga keeldub naasmast oma vana mina juurde, väljub olukord kontrolli alt …

„Mitte minu nahas“ („Aus meiner Haut“)

Saksamaa 2022

Režissöör: Alex Schaad
Osades: Jonas Dassler, Mala Emde, Maryam Zaree, Dimitrij Schaad, Edgar Selge

Filmi kestus: 103 minutit
Saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
MS-12

Üritus toimub näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ publikuprogrammi raames. Näitus otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.

Festheart on alates 2017. aastast iga aasta oktoobris toimuv LGBT+ filmifestival. Tegemist on Baltikumi esimese perioodiliselt toimuva seksuaal- ja soovähemuste teemale keskenduva filmifestivaliga. Festivali eesmärk on leida ühisosa eri ühiskonnagruppide vahel.

Ligipääsetavus

Kumu auditoorium on ratastooliga ligipääsetav. Ratastooliga külastajad saavad seansil võtta koha viimase isterea taga. Viimased kaks isterida on reserveeritud vähendatud liikumisvõimega külastajatele. Täpsemat infot ligipääsetavuse kohta, sealhulgas liftid, parkimisvõimalused ning kuidas Kumusse tulla, leiate lehelt Kuidas tulla.

Üritust toetab Goethe Instituut