fbpx

Otsing

Kumu kunstimuuseumi veebinar õpetajatele 24.11.2021 | 15.30

Kumu kunstimuuseum
Üritusel osalemine on õpetajale tasuta
Näitus "Talomuro ilmaruum" Kumus kunstimuuseumis. Foto: Endel Apsalon
Õpetajale

Kumu kunstimuuseumi veebinar õpetajatele

Kumu kunstimuuseum kutsub õpetajaid veebinarile, kus tutvustatakse näitust „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“ ning sellega seotud muuseumi- ja veebitunde.

Liitu veebinariga

Näitus vaatleb 20. sajandi alguse Eesti kunstnike suhet Lõuna-Eesti maastiku, kohavaimu ja pärimusega. Paljud Eesti kunstile mõju avaldanud autorid on pärit Lõuna-Eestist, nende loomingus kohtuvad looduslähedane elulaad ja modernistlik kunstikäsitlus. Näitusel eksponeeritakse teoseid ligi viiekümnelt kunstnikult, nende seas Karl Pärsimägi, Jaan Vahtra, Jaan Koort, Konrad Mägi ja Eduard Wiiralt.

Näitusega seotud muuseumi- ja veebitunnid tutvustavad Emajõest lõuna pool asuvate paikade looduse ja pärimuse eripärasid, mis leidsid peegeldust kunstnike loomingus. Värvirikkad teosed aitavad tutvustada noorematele õpilastele värvusõpetuse põhimõtteid. Vanemad õpilased vaatlevad, kuidas sealse piirkonna kultuurilised ja keelelised eripärad kujundasid Eesti kunsti 20. sajandi alguses.

Kava:

15.30–15.35 Tervitussõnad – Signe Siim, Eesti Kunstimuuseumi haridustöö arendaja
15.35–16.30 Ülevaade näitusest, muuseumi- ja veebitundide tutvustus – Darja Andrejeva, Kumu kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator

Veebinar toimub Microsoft Teamsi keskkonnas. Üritus on tasuta ja kestab orienteeruvalt 60 minutit.

Veebinaril osalemiseks palume end kirja panna hiljemalt teisipäeval, 23. novembril.