fbpx

Otsing

Naised kunstis: kuue naiskunstniku erakordsed lood 08.03.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Angelica Kauffmann. Ilu, juhitud Mõistlikkusest, pärjatud Täiuslikkusega. U 1780. Õli
Angelica Kauffmann. Ilu, juhitud Mõistlikkusest, pärjatud Täiuslikkusega. U 1780. Eesti Kunstimuuseum
Näitusetuur

Naised kunstis: kuue naiskunstniku erakordsed lood

Avasta muuseumi aardeid! Naised kunstis: kuue naiskunstniku erakordsed lood
Juhivad kunstiajaloolane Kerttu Männiste (eesti keeles), giid Irina Danilova (vene keeles).

Muudatus! Osaleja haigestumise tõttu juhivad näitusetuuri kunstiajaloolane Aleksandra Murre ja giid Irina Danilova.

Naiskunstnike positsioon on kunstiajaloos pikka aega olnud teisene. Alles 1970. aastatest on innukalt asutud (taas)avastama kunsti loonud naiste elu- ja loomingulugusid, mõtestama nende rolli ja tähendust kunstiloos. Kolme Kadrioru kunstimuuseumi püsiväljapanekus eksponeeritud autori Clara Peetersi, Katharina Treu ja Angelika Kauffmanni elu ja loometee kaudu saame aimu 17. ja 18. sajandi naisloojate võimalustest ning nende teel seisnud katsumustest end kunstnikuna väljendada ja teostada.

Ajutisel näitusel „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“ tutvume kolme Soome naiskunstnikuga. 1848. aastal asutatud Soome Kunstiühingu joonistuskooli võisid astuda ka naised. Naiskunstnikud võitsid mitmeid noore kunstniku preemiaid ning riiklikke reisistipendiume enese täiendamiseks Lääne-Euroopa kunstikeskustes. Just Sigrid Schauman, Ellen Thesleff ja Helene Schjerfbeck olid loojad, kelle 20. sajandi alguse teosed üllatasid ja paistsid silma erakordse modernsusega ning juhatasid sisse modernistlike suundumuste leviku Soome kunstis.

Kõige olulisem väärtus, mida muuseum oma külastajatega jagada saab, on selle kollektsioon. Sel aastal toob Kadrioru kunstimuuseum fookusesse püsiväljapanekus asuvad kunstiaarded.

Teadmiste ja põnevate lugude vahendamiseks laiemale publikule toimuvad iga kuu viimasel kolmapäeval temaatilised kuraatorituurid. Kuu viimased kolmapäevad on ühtlasi kolme-euro-kolmapäevad – soovime, et kunstist ja harivatest lugudest saaksid osa võimalikult paljud huvilised. Piletid müügil muuseumi kassas.