fbpx

Otsing

LAK-tund „Niguliste ABC“ Püsinäitusel

Niguliste muuseum
Hind osalejale
6 €

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Lübecki meistri Hermen Rode töökoda 1478 - 1481
Gümnaasium
III kooliaste
LAK-tund
Muuseumitund

LAK-tund „Niguliste ABC“

Muuseumitunni eesmärk on tutvustada mängulise keeleõppe vormis kõige haruldasemaid kunstiteoseid Niguliste muuseumis seotuna Tallinna linna ajalooga.

ABC – see on kõige alus ja algus. Nii algab keeleõpe tähestikust ja nii algab ka esmatutvus Niguliste muuseumiga. Räägime hoone arhitektuurist, Hermen Rode altariretaablist, hõbedakambrist, vapp-epitaafidest ja Bernt Notke kuulsast Surmatantsu maalist. Mõistatame kunstiteoste tähendusi ja otstarvet ning leiame seoseid tänapäevaga.

Märksõnad: Püha Nikolaus, keskaeg, basiilika, kaitsepühak, vapp-epitaaf, altar, Surmatants, katk, kunstiajalugu, oskussõnavara, keeleõpe.

Tund toimub eesti keeles. LAK (lõimitud aine- ja keeleõppe) metoodikal põhinevad loomingulised ja kaasavad tegevused toetavad ühtaegu keeleõpet ja kunstialaste teadmiste omandamist ning innustavad õpilasi eesti keelt kasutama.

Tundi kohandatakse vastavalt osalejate keeletasemele, kuid vajalik on vähemalt lihtsa, aeglase kõne mõistmine ning oskus lihtsamate fraaside ja lausete abil küsimusi esitada ja neile vastata.

Muuseumitund kestab 90 minutit.