fbpx

Otsing

Liikumise töötuba „Techno Praxis: klubitantsu praktika“ 17.02.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Hind
20 €
Foto: Laura Kuusk
Teemaüritus

Liikumise töötuba „Techno Praxis: klubitantsu praktika“

Asukoht: Kumu auditoorium

Liikumise töötuba näituse „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index“ finissage’i raames. Töötuba viib läbi Üüve-Lydia Toompere.

Techno praxis on klubitantsu praktika. See on kollektiivset tegevust, pühendumist ja tantsija meisterlikku muusikatunnetust pühitsev tantsupraktika, mida harrastatakse grupis suure energia ja valju techno-muusika saatel. Selles töötoas ei õpetata tantsimist, sest igaüks teab ise kõige paremini, kuidas talle kõige rohkem meeldib tantsida. Me vaatleme hoopis, mis seal tantsuplatsil veel juhtuma võiks hakata. Kuidas märgata sõpra või võõrast enda kõrval ning mida see situatsioon meiega teeb. Tihti kasutatakse techno’t selleks, et üksi ära kaduda, seekord proovime teha seda kõik koos. Selle lühikese tunni jooksul võtame fookusesse kollektiivsuse. Töötuba on mõeldud kõigile, kellele meeldib hea techno ja house ning kes soovivad selle järgi tantsida.

Üüve-Lydia Toompere on vabakutseline koreograaf, etenduskunstnik ja lavastaja. Tema looming põhineb tihti kogukondlikel uurimustel ning ta uurib, kuidas inimesed ennast ja teisi erinevates sotsiaalsetes situatsioondes näevad ja millised on mehhanismid, mis inimeste arvamus- ning liikumismustreid kujundavad. Lisaks sellele töötab Toompere kommunikatsioonistrateegina agentuuris Havas. Toompere elab Berliinis ning sealt on ka alguse saanud tema huvi techno vastu.