fbpx

Otsing

Lossimuusika: ERSO solistid Kadriorus XVII 06.11.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
""
Jürnas Rähni (foto: Alan Proosa), Kärt Ruubel (foto: Kaupo Kikkas), Helena Altmanis (foto: Sadu-Triste Juurikas)
Kontsert

Lossimuusika: ERSO solistid Kadriorus XVII

Kärt Ruubel – klaver
Helena Altmanis – vioola
Jürnas Rähni – metsasarv

Kava:

Jakob Froberger. Partiita „Auff die Mayerin“ klaverile FbWV 606
Johannes Brahms. Sonaat vioolale ja klaverile Es-duur op 120 nr 2
György Ligeti. Etüüdid klaverile „Arc-en-ciel“ ja „En suspens“
Edwin York Bowen. Sonaat metsasarvele ja klaverile Es-duur op 101

Pianist Kärt Ruubel on kirglik kammermuusik, kes esineb üle kogu Euroopa. Etteasted erinevates koosseisudes on viinud teda Berliini Filharmooniasse, Berliini Konzerthausi, Concertgebouw Amsterdami, Luxemburgi Filharmooniasse ja Dortmundi Konzerthausi.
2018 aastal ilmus Kärdi esimene sooloalbum „Auff die Mayerin“ koostöös plaadifirmaga Genuin Classics, millel kõlab barokiajastu heliloojate Bachi, Händeli, Fuxi ja Frobergeri looming.
Kärt on esinenud mainekatel festivalidel: Usedomi Muusikafestival, Mecklenburg-Vorpommerni Festival, Hohenlohe Kultursommer ja Gezeiteni Muusikafestival.
Huvi kaasaegse muusika vastu andis impulsi ansambli Neophon asutamiseks. Olles ansambli liige aastast 2011 on Kärt Ruubel teinud koostööd selliste heliloojatega nagu Jörg Widmann, Wolfgang Rihm ja Peter Ruzicka. Kärt on lindistanud Põhja-Saksa Raadiole (NDR), Lääne-Saksa Raadiole (WDR), BBC-le ning Baieri Raadiole (BR Klassik).

Helena Altmanis alustas viiuliõpingutega 1984. aastal Keila Muusikakoolis. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (2000) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe (2005) ja magistriõppe (2011) Viljar Kuuse vioolaklassis. 2004. aastal täiendas ta end Hollandis Utrechti Kunstide Kõrgkoolis professor Richard Wolfi juures. Ta on osalenud Aleksandr Bobrovski, Avri Levitani, Wolfgang Klosi, Lars Anders Tomteri jt meistrikursustel. Aastatel 2003–2007 töötas Helena Altmanis Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris, ta on ERSO liige alates aastast 2006. Altmanis osaleb aktiivselt erinevates orkestri- ja kammermuusikaprojektides. 2012. aastast on ta keelpillikvarteti Prezioso liige.
Metsasarvemängija Jürnas Rähni õppis G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis õpetaja Kalmer Kiige juhendamisel ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Kalervo Kulmala metsasarveklassis. Ta on mitmete konkursside laureaat: „Parim noor instrumentalist“ III (2007), II (2009), II koht (2011); Kolme kooli konkurss: I (2014), II (2015), I koht (2016); 2015 J. Jurjansi nim rahvusvahelisel metsasarvekonkursil I koht. Mängib Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris aastast 2020.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Info:
lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

PILETID 10-15 EUR müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Gruppidele alates 5-st inimesest ja lastega peredele soodushinnad. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka Kadrioru kunstimuuseumi pääsmena.

Palume enne piletiostu tutvuda Kadrioru kunstimuuseumi külastamise reeglitega.