fbpx

Otsing

Lossimuusika uusaastakontsert. Martin Karu ja ansambel Floridante 14.01.2024 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Ansambel Floridante ja Martin Karu
Kontsert

Lossimuusika uusaastakontsert. Martin Karu ja ansambel Floridante

Kavas renessansi ja baroki säravaimad pärlid.

Floridante alustas kontserditegevusega 2014. aasta jaanuaris Tallinnas neljaliikmelise ansamblina. Praeguseks koondab Floridante mitut tosinat Eesti muusikut, kel on süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu – lisaks erinevatele ansamblikoosseisudele alustas 2019/2020 hooajal tööd Floridante barokkorkester ning 2021/2022 hooajal toimusid esimesed kontserdid vokaalansambliga Floridante Consort. Floridante ridades astuvad regulaarlselt üles mitmed Eesti vokaalsolistid, nende hulgas sopranid Maria Valdmaa ja Maria Listra, metsosopranid Kadri Tegelmann ja Tuuri Dede, bariton Alvar Tiisler jpt. Ansambli ees on solisti ja kunstilise juhina esinenud mh viiuldajad Anthony Marini (USA/Soome) ja Aira Maria Lehtipuu (Soome), harfimängija Andrew Lawrence-King (Guernsey/Eesti), gambamängija Mikko Perkola (Soome) jt.

Läinud sügisel esindas Flordante Eestit mainekal Usedomi festivalil ning seal esitatud Eesti sugemetega barokikava salvestas Põhja-Saksa Ringhääling (NDR). Käesoleva aasta märtsis tõi Floridante barokkorkester koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja harfimängija Andrew Lawrence-Kingiga publiku ette C. Monteverdi kadunud ooperi “L’Arianna” rekonstruktsiooni.

Aastast 2015 on Floridante Haapsalu vanamuusikafestival resideeruv ansambel ning kaaskorraldaja. Ansambli debüütplaat “Amarilli mia bella” ilmus 2019. aastal ERP kaubamärgi all ning mitmed Floridante ansambli ja barokkorkestri kontserdid on kuulatavad Klassikaraadio vahendusel.

Martin Karu on noor Eesti kontratenor, kelle lauljakarjäär kogub hoogu nii kodu- kui rahvusvahelistel lavadel.

Martin alustas lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus tema juhendajateks olid Risto Joost ning Eha Pärg. Tema õpingud jätkusid Londoni Guildhall School of Music & Drama’s rahvusvaheliselt tunnustatud kontratenor Andrew Wattsi juures, kelle juhendamisel omandas Martin Karu nii bakalaureuse (2022) kui ka magistrikraadi (2023).

Vaatamata Martini noorusele on tema lavakogemus väga mitmekesine, ulatudes renessansist nüüdis- ja eksperimentaalse muusikani, kammerlaulust suurvormide ettekanneteni. Viimaste hulka kuuluvad näiteks nii J. S. Bachi “Matteuse passioon” kui “Johannese passioon”, aga ka G. F. Händeli oratooriumid “Messias” ja “Jephta”.
2023. aastal debüteerib Martin Karu ooperisolistina. Tema esimeseks lavarolliks on nimitegelane G. F. Händeli ooperis “Julius Caesar” Vanemuise teatris (esietendus 4.11). Käesoleva aasta olulisemate ülesastumiste sekka võib lugeda veel ka koos Corelli Barokkorkestriga aset leidnud esimest täispikka soolokontserti (vaimulikud kantaadid, sh A. Vivaldi “Nisi Dominus”), soleerimist Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontserdil Tartus, ja kevadist osalemist Händeli ooperi “Rinaldo” kontsertettekandel Baroquestock festivalil Londonis. 2022. aastal esines ta Music at Oxford festivalil Inglismaal, Arvo Pärdi teosega “My heart’s in the Highlands”. Martin on pälvinud mitmeid stipendiume ja tunnustusi. 2020. aastal autasustas president Kersti Kaljulaid teda noore õpetlase stipendiumiga. Lisaks on ta Hans Teetlausi fondi stipendiaat, Muusikute fondi PLMF preemia “Noor laulja 2020” laureaat ning 2022. aastal Londonis toimunud Händeli laulukonkursi poolfinalist.

Pilet kehtib samal päeval ka muuseumipääsmena.