fbpx

Otsing

Lossimuusika uusaastakontsert 02.01.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Kontsert

Lossimuusika uusaastakontsert

Keelpillikvartett M4GNET
Robert Traksmann (I viiul)
Katariina Maria Kits (II viiul)
Mart Kuusma (vioola)
Marcel Johannes Kits (tšello)

Kava:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Keelpillikvartett G-duur KV 387 („Kevad“)

Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Keelpillikvartett nr 6, B-duur, op 18

Keelpillikvartett M4GNET on noor ja tarmukas kammeransambel, mis koosneb neljast tipptasemel keelpillimängijast: Robert Traksmann (I viiul), Katariina Maria Kits (II viiul), Mart Kuusma (vioola) ja Marcel Johannes Kits (tšello). Neli tunnustatud interpreeti moodustasid 2021. aasta alguses koosluse, mille ülimaks sihiks on pakkuda eredaid ja sisukaid tõlgendusi kvartetimuusika klassikast, ent ka tutvustada vähem tuntud teoseid ning uudisloomingut.

Kvarteti liikmed on erinevates koosseisudes (duo, trio ja kvartett) ühiselt mänginud ligemale kümme aastat, aga otsustava impulsi stabiilse keelpillikvarteti loomiseks andis Eesti Kultuurkapitali kammeransamblite residentuuriprogrammi algatus, mille esimesse kaheaastasesse programmi valis Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital osalema keelpillikvarteti M4GNET. Ansambli mõlemad viiuldajad mängivad haruldastel keelpillidel, rariteetsed pillid on interpreetide kasutusse andnud Eesti Pillifond. Juunis 2021 võitis ansambel esimese preemia Poolas (Krakówis) korraldatud rahvusvahelisel kammermuusika konkursil KraCamera 2021. M4GNET on valitud osalema rahvusvahelisse keelpillikvartettide võrgustikku Le Dimore del Quartetto.

Rohkem infot: https://www.facebook.com/m4gnet.quartet

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Info:
lossimuusika.ee

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Seoses COVID-19 viiruse levikuga tuleb vastavalt 09.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldusele kõigil Eesti Kunstimuuseumi külastajatel (alates 18. eluaastast), sh e-pileti omanikel, esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.

Täpsem info vt https://kunstimuuseum.ekm.ee/kulastaja-meelespea/