Mozarti ja Beethoveni klaveritriod Kadriorus
Liam Keneally, viiul
Olja Raudonen, tšello
Ralf Taal, klaver
Kavas:
W. A. Mozart Trio viiulile, tšellole ja klaverile B-duur KV502
L. van Beethoven Trio viiulile, tšellole ja klaverile D-duur op. 70 nr. 1 “Kummitus”
Austraalia viiuldaja Liam Keneally kunstnikukarjäär sai alguse varem kui ta mäletab, kuna ta jagab esivanemaid Thomas Keneallyga suurepärane Austraalia romaanikirjanik “Schindleri laeva” kuulsusest. Ta sündis Iiri/Austraalia kunstilise sugupuuga perekonnas. Liami viiulikarjäär kujunes kiiresti lapsepõlves Austraalias. Ta tuuritas ja esines palju orkestritega, sealhulgas Austraalia Kammerorkestriga, Canberra Sümfooniaorkestriga, Queensland Kammerorkestri Camerataga, Victoria ajastu ooperiorkestriga, oli Momentum Ensemble ja Austraalia rahvusvahelise ooperikompanii kontsertmeister.
Liami reisid viisid ta Euroopasse, kus ta on esinenud mõnel pool maailma parimates kontserdipaikades ja salongides – Concertgebouwis Amsterdamis, Šostakovitši keskuses Pariisis, Salon Razumovskys Viinis jne ja arvukates Ühendkuningriigi saalides, sealhulgas Queen Elizabeth Hallis, St Martin Fieldsis, Barbicanis, Abbey Roadi stuudiodes, Windsori palees, Kings College Cambridgis, Ashmoleanis Oxfordis, Cadogani Hallis, Birmingham Symphony Hallis ja St John’s Smithi väljakul Mayfairis. Ühendkuningriikides viibides lõpetas ta magistriõppe professor Radu Blidari käe all Kuninglikus Muusikakolledžis, õpinguid toetati austraallase Ernest V. Llewelyn Stringi stipendiumiga.
Liam on hõõrunud õlgu ja esinenud nii hiilgavalt Tema Kuninglik Kõrgus King Charlesi, maestro Sir Simon Rattle, Sir Antonio Pappano, Bernard Haitink, Rafael Payare, Risto Joosti, Alexandre Blochi, Vassili Petrenko juhendamisel, solistide Maxim Vengerov, Juila Fischer, Renaud Capucon, Isabelle Fausti, Vilde Frangi, Gidon Kremeri, Nicholas Alsteadti, Jack Liebeckiga ja organisatsiooni liikmetega
Euroopa Kammerorkestrist ja Kuninglikust Ooperimajast Covent Garden. 2021. aastal valiti ka Liam viiuldajana Amazon Prime’i sarjas The Great – 2. hooaeg, kus ta valiti keelpillikvarteti juhina, kes esineb tegelaskujudele Catherine (Elle Fanning) ja tema emale (Gillian Anderson).
Viimaste suhete tõttu on Liam asunud tööle Vanemuise Sümfooniaorkestri kaaskontsertmeistrina. Tema positsioon nõuab, et ta esineks sageli solistina. Nende kavandatud kihluste vahel jätkab Liam tööd vabakutselise kunstnikuna Euroopas, Ühendkuningriigis ja Austraalias.
Tšellist Olja Raudonen lõpetas Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli 2002. a Reet Metsa juhendamisel. Õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema tšelloklassis. 2004-2005 oli vahetusüliõpilane ja 2006-2007 magistrant Universität für Musik und darstellende Kunst Graz’ is Florian Kitti juhendamisel. 2008. a lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Henry-David Varema juhendamisel. Akadeemias õppimise ajal töötas Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris. Ta on täiendanud ennast Ola Karlssoni, Florian Kitti, Niels Ullneri, Peter Brunsi, Gerhard Manteli, Stefan Popovi meistrikursustel. Solisti, orkestrisolisti ja kammermuusikuna on ta üles astunud Eestis ja Austrias. Alates 2007. a töötab Vanemuise sümfooniaorkestris. Olja Raudonen on aktiivselt tegutsev soolotšellist ja kammermuusik ning kontsertide korraldaja Tartu linnas aastast 2007.
Pianist Ralf Taal lõpetas 1992. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Maigi Pakri ja Bruno Luki ning 1998. aastal Eesti Muusikaakadeemia Lauri Väinmaa ja Peep Lassmanni juhendamisel. Taal on end täiendanud ka Eesti Muusikaakadeemia magistriõppes Peep Lassmanni juures. Ta on osalenud Kalle Randalu, Arbo Valdma, Petras Geniušase, Boris Bermani ja paljude teiste meistrikursustel. Ralf Taal on edukalt esinenud mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: esikohad Ústí nad Labemi noorte pianistide konkurssil (1989), Griegi 150. sünnipäevale pühendatud’vabariiklikul pianistide võistlusel (1993), Eesti pianistide konkursil (1994) ja noorte interpreetide konkurssfestivalil „Con Brio“ (1994). 1995. aastal pälvis Taal Schuberti-nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Dortmundis noorima finalisti eriauhinna. Ralf Taal on alates 1993. aastast töötanud kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja 1998. aastast Estonias. Klaveriõppejõuna töötab Taal 1998. aastast Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning 2003. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Oma esimese soolokontserdi andis Ralf Taal 1992. aastal. Alates sellest ajast on ta esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Lätis. Ta on soleerinud peaaegu kõigi Eesti orkestrite ees, esitanud ligi 20 instrumentaalkontserti (sealhulgas Raimo Kangro ja Tõnis Kaumanni uudisloomingut) ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Arvo Volmer, Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Jüri Alperten, Leo Krämer jt. Ralf Taal on olnud ansamblipartneriks paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele: Mati Palm, Pille Lill, Helen Lokuta, Indrek Vau, Toomas Vavilov, Andrus Haav, Vincent David, Kristine Opolais, Marie-Helen Aavakivi jt. 2020. aastal ilmus Ralf Taalil koos viiuldaja Marie-Helen Aavakiviga CD Johannes Brahmsi, Eduard Tubina, Franz Schuberti ja César Francki muusikaga viiulile ja klaverile. Eesti Raadiole on Taal salvestanud nii soolorepertuaari (Schubert, Chopin) kui ka ansamblimuusikat (koos Helen Lokuta, Iris Oja ja teistega).
Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital
Piletid saadaval Fientas ja enne kontserti kohapeal