27.08.2020 | 10.00

Muuseumihariduse infopäev

Eesti Kunstimuuseum
Tasuta

Üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. 

empty-image
27.08.2020 | 10.00

Muuseumihariduse infopäev

Eesti Kunstimuuseum
Tasuta

Üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. 

Publikuprogramm

Eesti Kunstimuuseumi üle-eestiline muuseumihariduse infopäev „Virtuaalne ja reaalne – uuendusmeelne muuseum“ õpetajatele ja koolijuhtidele toimub sel aastal 27. augustil kell 10.00–17.00 veebi vahendusel.  

Veebinaril tutvustavad muuseumid üle Eesti oma järgmise õppeaasta haridusprogramme ning annavad soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad muuseumid hariduse pakkumist erinevates ainevaldkondades toetada. Olgu selleks e-tund, virtuaalne ekskursioon või autentne muuseumikülastus. 

Muuseumihariduse infopäeva veebinari 25-minutilistel sessioonidel tutvustavad muuseumid terve päeva vältel oma haridusprogramme erinevate vanuseastmete õpetajatele. Toimuvad ka mitmed lühiloengud tuntud esinejatelt.  

Kultuuriministeeriumi välja kuulutatud Digikultuuri aasta saabus muuseumide jaoks päevapealt, mistõttu oli tarvis kiiret ümberorienteerumist, leidmaks viise oma tegevusi veebi vahendusel publikuni viia. Selsamal digilainel püsides toimub infopäev sedakorda virtuaalselt ning arutluse all on, kuidas muuseumid muutunud oludes toime tulid, kui tõhusalt suutsid toetada haridust ning millised on edasised plaanid. Autentset kogemust muuseumiskäigust ei ületa miski, aga me saame seda eel- ja järeltegevustega küllasemaks muuta. 

Infopäeval osalevad muuseumid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum jt. 

  Kava ja töötoad

Üritus Facebookis