Muuseumihariduse infopäev

Muuseumihariduse infopäeva „MÕK* ja RÕK* muuseumis“ fookuses on õppeainete lõimimine koolis ja muuseumis ning tulevikusuunad haridusmaastikul

Eesti Kunstimuuseum korraldab kolmandat korda muuseumihariduse infopäeva õpetajatele ja koolijuhtidele. Teabepäev „MÕK* ja RÕK* muuseumis“ toimub 29. augustil 2019 kell 11.00–16.00 Kumu kunstimuuseumis. Muuseumihariduse infopäev keskendub õppeainete lõimimisele ja tulevikule orienteeritud ning loomingulise hariduse kujundamisele nii koolis kui ka muuseumis.

Sel aastal tutvustavad oma uusi programme ja tegevusi 25 muuseumi üle Eesti. Lisaks on kavas paneeldiskussioon hariduse tulevikusuundadest, õpetajatel on võimalus osaleda töötubades ning tutvuda Kumu kunstimuuseumi näitustega.

Infopäeval saavad õpetajad haridusmessi alal Kumu sisehoovis tutvuda muuseumide 2019/2020. õppeaasta programmidega. Infopäev algab paneeldiskussiooniga Kumu auditooriumis, kus arutletakse haridusmaastiku tulevikuvisioonide üle. Esinejate nimed avaldame peagi.

Kumu kunstimuuseumi hariduskeskuse ruumides, aatriumis ning näitusesaalides toimuvates praktilistes töötubades demonstreerivad muuseumid, milliseid võimalusi pakuvad eri meetodite ja teemakäsitluste näol mäluasutused õppeainete lõimimiseks muuseumitundides.

Päeva jooksul on osalejatel võimalus külastada kõiki Kumu näitusi.

Osalevad muuseumid: Eesti Kunstimuuseum; Eesti Rahva Muuseum; Eesti Ajaloomuuseum; Eesti Arhitektuurimuuseum; Eesti Loodusmuuseum; Eesti Maaelumuuseumid; Eesti Meremuuseum; Eesti Rahvusarhiiv; Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum; Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum; Eesti Tervishoiu Muuseum; Eesti Vabaõhumuuseum; Hiiumaa Muuseumid; Ida-Virumaa muuseumid; Jääaja Keskus; Narva Muuseum; NUKU muuseum; Sibulatee piirkonna muuseumid; Sillaotsa Talumuuseum; Tallinna Kunstihoone; Tallinna Linnamuuseum; Tartu Kunstimuuseum; Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed; Tartu Ülikooli muuseum; Tartu Ülikooli teaduskool; Haapsalu ja Läänemaa muuseumid.

Kava:
11.00–11.45 Saabumine, registreerimine töötubadesse

11.50 Avamine ja tervitus

12.00–16.00 Haridusmess Kumu sisehoovis

12.00–13.00 Paneeldiskussioon Kumu auditooriumis

13.00–13.30 Lõuna
1. korrusel auditooriumi esisel alal ja 2. korrusel Reval Cafè ees

13.30–16.00 Avatud töötoad
Kirjeldused on peagi leitavad muuseumi kodulehelt

16.00 Messi lõpp

16.00–20.00 Osalejatele vaba sissepääs Kumu näitustele

Üritus on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.
Registreerimine on lõppenud.

Õpetajatel on vajadusel võimalik saada üritusel osalemist kinnitav koolitustõend.

*MÕK – muutuv õpikäsitus
*RÕK – riiklik õppekava

Lisainfo:
Kadri Piirimäe
Kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist
Eesti Kunstimuuseum
kadri.piirimae@ekm.ee
+372 602 6182; +372 5341 4812