fbpx

Otsing

Näituse finissage : „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“ 12.09.2020 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Ando Keskküla. Vaikelu roosa pilvega. 1984. Eesti Kunstimuuseum
Loeng või vestlus
Näitusetuur
Publikuprogramm
Töötuba

Näituse finissage : „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“

Laupäeval, 12. septembril toimub näituse „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“ finissage, mille raames on kavas:

kell 13.00 töötuba „Kumav kollaaž“
kell 14.00 venekeelne ekskursioon näitusel
kell 15.00 kuraatoriekskursioon kunstiteadlase Anders Härmiga
kell 16.00 vestlus teemal „Ando Keskküla maalikunst: tehnika ning kujutis“. Modereerib kunstiteadlane ja Kumu kuraator Eda Tuulberg.

Vestlusel osalevad kunstnikud Tõnis Saadoja, Anna Škodenko ja Mihkel Ilus. Vestluse raames analüüsitakse Keskküla maalide pinnal toimuvat ning uuritakse, kas ja mil määral kunstniku valitud tehnika ja kujutised praegusel ajal kõnetavad. Lisaks arutletakse maali tegelikkuse üle, pidades sealjuures silmas Keskküla ideed, et „reaalsuse reaalne kujutis ei ole üldse reaalne“. Vestluse käigus kerkib esile tähtis küsimus: kuidas analüütilise ja kontseptuaalse lähenemise puhul säilitada kunstis see miski, mis ei lase maalil muutuda üksnes ideede väljendamise instrumendiks?

„Tehnodeelia ja tegelikkus“ on Ando Keskküla (1950–2008) retrospektiivne isikunäitus, mis hõlmab kunstniku loomingut tema kõige aktiivsemast loomeperioodist – 1960. aastate lõpust 1990. aastate lõpuni. Terve oma elu tundis Keskküla huvi uute tehnoloogiate vastu, eelkõige aga selle vastu, kuidas tehnoloogia muudab ning transformeerib meie taju ja tegelikkust. Tema happening’e, joonistusi, maalikunsti, animafilme ja interaktiivseid (video)installatsioone iseloomustavad sellised vastandlikud mõistepaarid nagu looduslik/tehnoloogiline, utoopiline/düstoopiline, psühhedeelne/reaalne.

Kuraator: Anders Härm