Näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ avaprogramm 10.11.2023 – 12.11.2023

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
melanie bonajo. Kui keha ütleb jah. 2022. Stoppkaader videost. Installation koostöös Théo Demans’iga, tellinud Mondriaan Fund. Kunstniku ja AKINCI loal
Kursus või töötuba
Näitusetuur
Teemaüritus

Näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ avaprogramm

Alates 10. novembrist on Kumu kunstimuuseumi 5. korrusel avatud uus näitus „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Näituse avaprogrammi raames toimub palju põnevaid sündmusi. Kõigil üritustel osalemine muuseumipiletiga.

Reede, 10. november:

kell 17 vestlus kunstnikuga: melanie bonajo. Vestlust modereerib Maria Arusoo, inglise keeles

Laupäev, 11. november:

kell 11-13 Zuga puudutuse töötuba peredele
kell 13 kuraatorituur näitusel kuraator Maria Arusooga, eesti keeles
kell 14 kuraatorituur näitusel kuraator Maria Arusooga, inglise keeles
kell 15 puudutuse töötuba kunstniku melanie bonajoga, inglise keeles.
NB! Vajalik eelnev registreerimine

Pühapäev, 12. november:

kell 10–17 Igal täistunnil toimuvad näituse lühitutvustused.

„Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.

melanie bonajo on Hollandi kunstnik, filmilooja, somaatiline seksuaalterapeut ja -koolitaja, puudutusteraapia treener ning immersiivseid kväärruume loov aktivist. Kunstnikku huvitavad peavoolust väljapoole jäävad kogukonnad, kes elavad või töötavad ühiskonna äärealadel, kas siis läbi kultuurilise tõrjutuse või normatiivsesse süsteemi mittekuulumise tõttu. bonajo loomingus on esil eetilise ja empaatilise kooseksisteerimise küsimused, kehapoliitika, võrdsus ning maailma ja iseenda alternatiivsed tajumisvormid.