fbpx

Otsing

Vestus kunstnikuga: melanie bonajo 10.11.2023 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
melanie bonajo
Loeng või vestlus

Vestus kunstnikuga: melanie bonajo

Kumu uuel näitusel „Kui keha ütleb Jah+“ kunstnik melanie bonajoga vestlus, mida juhib näituse kuraator, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo. Tutvustatakse lähemalt kunstniku loomingulisi praktikaid ning näitusel eksponeeritud projekte. Vestlus toimub inglise keeles ning on osa näituse avaprogrammist.

„Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.

melanie bonajo on Hollandi kunstnik, filmilooja, somaatiline seksuaalterapeut ja -koolitaja, puudutusteraapia treener ning immersiivseid kväärruume loov aktivist. Kunstnikku huvitavad peavoolust väljapoole jäävad kogukonnad, kes kultuurilise tõrjutuse või normatiivsesse süsteemi mittekuulumise tõttu tegutsevad ühiskonna äärealadel. bonajo loomingus on esil eetilise ja empaatilise kooseksisteerimise küsimused, kehapoliitika, võrdsus ning maailma ja iseenda alternatiivsed tajumisvormid.