fbpx

Otsing

Näituse „Nende meeltes on lõputu universum“ finissage 12.05.2024 | 12.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Francesco Clemente (1952). Taeva värav (Porta Coeli). Detail. 1983. Tempera, lõuend. Collezione D’Ercole, Rooma. Fotograaf: Corrado de Grazia
Teemaüritus

Näituse „Nende meeltes on lõputu universum“ finissage

Näituse “Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism” lõpuprogramm, mille raames on kavas järgmised üritused:

Kell 12–14 Avatud töötuba “Suured ja väikesed meistrid”

Kell 13 Ekskursioon kunstnikega näitusel “Nende meeltes on lõputu universum”, Raoul Kurvitz ja Urmas Muru, eesti keeles

Kell 14 Kuraatorituur näitusel “Nende meeltes on lõputu universum”, Sirje Helme, eesti keeles

Kell 16 Vestlus “Arengud Eesti maalikunstis 1980. aastatel”. Vestlusel osalevad maalikunstnikud Tiina Tammetalu, Jaan Elken, Urmas Muru ja Raoul Kurvitz. Vestlust modereerib kunstiteadlane Liisa Kaljula. Eesti keeles

Üritused on osa näituse “Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism” publikuprogrammist.

Näitus toob Itaalia erakogudest ja muuseumidest Eesti publiku ette esindusliku ülevaate 1970. aastate lõpus Itaalias moodustunud transavangardi rühmituse loomingust, mis on asetatud kõrvuti 1980. aastate teises pooles Eesti kunstivälja uuendanud Raoul Kurvitza (1961) ja Urmas Muru (1961) teostega. Kuigi sündinud teisel pool raudset eesriiet, on Kurvitza ja Muru külm ekspressionism – kunstnike endi antud nimetus – justkui Itaalia transavangardi põhjamaine peegeldus.