fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Näituse pidulik lõpetamine ja kontsert: kohtumine kunstniku Tokitomo Hisakoga 21.11.2021 | 15.00

Adamson-Ericu muuseum
Osalemine muuseumipiletiga
Näitusetuur
Teemaüritus

GRUPP ON TÄITUNUD! Näituse pidulik lõpetamine ja kontsert: kohtumine kunstniku Tokitomo Hisakoga

Näituse  „Kimono. Jaapani ilu puudutus“ pidulik lõpetamine algab tekstiilikunstniku Hisako Tokitomo ringkäiguga näitusel, kus autor tutvustab oma kollektsiooni ning kõneleb kimonost kui kõrgelt hinnatud ja tähendustest tulvil sümbolist.

Kunstniku selgitused kõlavad vaheldumisi meeleoluka muusikaga: Jaapani tuntud meloodiatel improviseerib flöödimängija Mizuki SHINDŌ.
Üritusel on eestikeelne tõlge.

Näitus „Kimono. Jaapani ilu puudutus“ esitleb käesoleva ning eelmise sajandi eri tüüpi kimonoid ja obisid. Väljapanek koosneb kolmest üksteist täiendavast osast. Rahvusvahelise Sumi-e Assotsiatsiooni kollektsioonist on eksponeeritud traditsioonilist laadi laste, noorukite ja täiskasvanute eri aastaaegadel ja sündmustel kantavaid pidulikke ning igapäevaseid väljaskäimise kimonoid. Näituse teise osa moodustavad kimonoajaloo ning traditsiooniliste tekstiilitehnoloogiate uurija ja kunstniku Tokitomo Hisako loodud kimonote autorikomplektid. Muuseumi keldrikorrusel eksponeeritakse geišakultuuri uurija Aihara Kyōko fotosid Kyōto hanamachi geikode ja maikode kimonokandmise traditsioonidest.

Näituse kuraatorid on Kersti Koll (Eesti Kunstimuuseum), Taimi Paves (Ars Orientalis)

Palun tutvuge eelnevalt pandeemiast tingituna muutunud külastusreeglitega.
Saabuge võimalusel veidi varem, et jõuaksime kõigi covid-passid kontrollitud.