fbpx

Otsing

Õhtu Hispaania muusika ja kunsti keskel „España blanca y negra“ 14.04.2024 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
20 €

Muuseumi kassas ja Fienta müügikeskkonnas.

'Ignacio Zuloaga (1870–1945). Peibutus. Detail. 1902. Õli. Erakogu, Barcelona
Kontsert
Teemaüritus

Õhtu Hispaania muusika ja kunsti keskel „España blanca y negra“

Lummavalt kaunis, sügav ja kirglik Hispaania kultuur jõuab sel õhtul publikuni erinevate meelte kaudu. Hispaania heliloojate ja kunstnike looming moodustavad kokku mitmekülgse ja vaheldusrikka, kuid läbinisti kauni ja vürtsika terviku.

Esinevad:

Keelpilliansambel „Revelia“
Kunstiline juht ja dirigent Eladio Aguilar
Kontsertmeister Toomas Hendrik Ellervee
Hispaania kunstist, muusikast, traditsioonidest ja ajastu vaimsusest laiemalt räägivad kunstiajaloolased Carlos Alonso Pérez-Fajardo (inglise keeles) ja Aleksandra Murre (eesti keeles)

“España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni” on näitus Hispaania hingest ja ilust, kus on vastamisi helged elujaatavad nn valge Hispaania meremaastikud või kauni lõunamaise arhitektuuriga vaated ning sünged pessimistlikud sisemaa traditsioone ja elulaadi kajastavad nn musta Hispaania pildid.

Kontserdil kõlavad Joaquín Turina, Eduardo L. Chavarrí ja Isaac Albénize teosed.
Muusikaprogramm sisaldab rikkalikku buketti Hispaania maitsetest, esitades erinevaid tantse ja traditsioone, mida ühendab Hispaaniale ainuomane hõng ja tekstuur. Läbi erinevate piirkondade eripärade saame kogeda ka seda ühist vaimsust, hispaanialikkust, erilisi rütme ja kõla, mis eristab Ibeeria poolsaare erinevate piirkondade kultuure.

Pilet sisaldab ka näituse “España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni” külastust.