Õpetajate infopäev: Muuseumitundide tutvustus näitusel „Kunst või teadus“ 15.12.2022

Kumu kunstimuuseum
Üritusel osalemine on õpetajale tasuta
Tundmatu kunstnik (Minna Mädleri järgi). Hetk enne täisvarju teket 1860. aasta päikesevarjutuse ajal. Illustratsioon Heinrich Mädleri artiklile „Über totale Sonnenfinsternisse“ (Täielikest päikesevarjutustest). Detail. Jena, 1861. Värviline litograafia. Tartu Ülikooli raamatukogu
Muuseumitund
Õpetajale

Õpetajate infopäev: Muuseumitundide tutvustus näitusel „Kunst või teadus“

Neljapäeval, 15. detsembril algusega kl 16 tutvustab Kumu hariduskeskus muuseumitundi näitusel „Kunst või teadus“.

Üritusel osalemiseks palume end kirja panna hiljemalt 14. detsembril 2022.

Registreerimine

Põhikooli III astmele ja gümnaasiumile suunatud muuseumitundi „Kunsti ja teaduse radadel“ arendatakse kriitilist mõtlemist, mõtestades teadus- ja kultuuriloo mitmekesist ja keerukat ajalugu.

Muuseumitunnis kõneldakse pildi rollist teaduse vahendamises ja illustreerimises ning ka uue teadmise loomises. Grupitöö käigus uuritakse lähemalt loodus- ja meditsiiniteaduste visualiseerimist ajal, mil need teadusharud olid tihedalt põimunud võimu, rassiteaduse ja kolonialismiga. Arutletakse eetikat puudutavate probleemide üle, sest näitus tõstatab muuseumi teaduskogude ajaloos peituva sotsiaalse ebavõrdsuse ja tõrjutusega seotud küsimusi.

Infopäeval tutvustatakse muuseumitundi „Kunsti ja teaduse radadel“, läbitakse üheskoos mõned punktid näitusesaalis ning tutvustatakse näitust.
Ootame tutvuma nii kunsti- kui ka ajaloo-, bioloogia-, inimeseõpetuse- ja geograafiaõpetajaid.

Kava

15.45–16.00 Kogunemine Kumu infolaua juures
16.00–16.30 Tervitussõnad ja lühituur näituse kuraatori, Kumu kunstimuuseumi direktori Kadi Polliga
16.30–16.50 Muuseumitundi tutvustab haridustöö kuraator Darja Andrejeva
16.50–17.00 Küsimused ja arutelu

Pärast infopäeva lõppu saavad osalejad ka teisi näitusi külastada ning kell 18.00 on võimalus osaleda meditsiiniajaloo tuuril, mida viivad läbi Aro Velmet ja Kristina Norman.
Infopäeval on Kumu avatud kuni kella 20.00.

Infopäev toimub Kumu kunstimuuseumis (Weizenbergi 34).
Üritus kestab orienteeruvalt 1 tund ja 30 minutit.