fbpx

Otsing

Organist Piret Aidulo 19.04.2024 | 18.00

Niguliste muuseum
Kontsert

Organist Piret Aidulo

Kavas:

Johann Sebastian Bach – Kaks koraalieelmängu
Petr Eben – Verset II Ad Communionem
Healey Willan – Prelude on Deo gratias
Anti Marguste – Para-phrazein
Ester Mägi – Kyrie
Tõnis Kaumann – Orelimissa
Max Reger – Melodia op 59 nr 11
Max Reger – Te Deum op 59 nr 12

Organist, koorijuht ja pedagoog Piret Aidulo annab soolokontserte, on aktiivne kammermuusik ja teeb koostööd orkestritega nii kontsertidel kui salvestusprojektides. ERSO, Estonia ning Vanemuise orkestrite ja erinevate kammerorkestritega Eestis on ta mänginud nii orkestriteoste kui ka suurvormide orelipartiisid ning ka orelikontserte. Ta on mänginud ka Läti Sümfooniaorkestriga (Gubaidulina Johannesser passioon jt), Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestriga (Tobiase Joonase lähetamine (2003, dirigent Neeme Järvi) ja Mahleri 8. sümfoonia (2009, dirigent Nikolai Aleksejev) – samu teoseid mitmel korral ka ERSOga, viimati 7.-8. septembril 2023, dir. N. Järvi) ning Luzerni festivaliorkestriga (Gubaidulina Johannes-passioon jm) ja Klaipeda kammerorkestriga (Bachi Johannese passioon).
Teinud koostööd nimekate vokaal- ja instrumentaalsolistidega: Ain Anger, Jaakko Ryhänen, Indrek Vau, Heli Veskus, Aare Tammesalu, Aare Saal, Mati Palm jpt. Organistina on ta esinenud paljudel festivalidel Eestis, Riias, Jaltas, Maltal, Istanbulis, Ateenas, Stockholmis, Kokkolas, Visbys jm.

Ta on mänginud kaasa paljudes salvestusprojektides: näiteks Eesti Filharmoonia Kammerkooriga Rautavaara teosed, Eesti Rahvusmeeskooriga Eduard Tubina Reekviem jm, Vanemuise Sümfooniaorkestriga Saint-Saensi Orelisümfoonia, TTÜ meeskoori ja naiskoori jt harrastuskooridega erinevad suurvormid.

1989. aastast on ta organist, koorijuht ja alates 1993 muusikajuht Tallinna Kaarli kirikus, kus asub ka eesti suurim orel (Walcker/1923) 2013. aastast tegutseb osa-ajaga organistina ka Tallinna Toomkirikus.

Kontsert toimub SA Eesti Interpreetide Kontserdid ja Niguliste muuseumi koostöös.

www.eil.ee

Sündmuse piletiga saab soovi korral enne kontserdi algust külastada ka muuseumi ekspositsiooni.