fbpx

Otsing

Perehommik: Kunst liigutab 07.11.2021 | 12.00

Kumu kunstimuuseum
Hind alates
14 €

Üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed 14 €. Pilet müügil kassas. Kaks täiskasvanut koos pere alaealiste lastega 20 € (perepilet). Pilet müügil e-poes ja kassas.

Kumu hariduskeskus
Pereüritus
Publikuprogramm

Perehommik: Kunst liigutab

Kumu kunstimuuseumi sari 4–8-aastastele lastele
Näitusel „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index

Osalejad suunduvad koos tunnijuhiga näitusel kaugesse tulevikku, et kohtuda 22. sajandi inimestega. Seal muututakse uurijateks, kes vaatlevad tulevikuinimeste kehakeelset suhtlust. Märkavad nende sarnasusi ja erinevusi – seda nii välimuses, liikumises kui ka emotsioonides. Mänguliselt avastatakse ruumi, milles asub kunstiteos ja ruume kunstiteose sees. Pärast näituse külastamist arutatakse selle üle, milline võiks olla nende inimeste maailmavaade ning millist lugu või tunnet võiksid nad meile läbi oma liikumise edasi anda.

Teose „Phase Shifting Index“ kestus on 36 minutit ning selle kulminatsioonis on sähviv valgusmäng ning kõlab vali intensiivne muusika.

Eelnevalt on kasulik üle vaadata ka muretu muuseumikülastuse meelespea ja Külastaja meelespea

Seoses piirangutega võib ette tulla muudatusi

Iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval kell 12.00–13.30 ootab Kumu tunnijuht lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Igas kalendrikuus tehakse põgusalt tutvust ühe uue näitusega Kumus ja leitakse üles seal peidus olevad lood. Lisaks saavad lapsed võimaluse katsetada ka põnevaid loovtöid ateljeedes.