fbpx

Otsing

Publikupäev näitusel „Silmates maastikke. Perekond Värniku kogu“ 20.02.2021 | 13.00

Mikkeli muuseum
Oskar Kallis. Soome maastik. Detail. 1913. Õli. Perekond Värniku kogu
Loeng või vestlus

Publikupäev näitusel „Silmates maastikke. Perekond Värniku kogu“

Kes soetavad kunsti? Kuidas jõutakse kunsti kogumiseni? Kas kunsti kogumises on eristatavad teatud „moesuunad“? Kunsti kogumine kui elustiil? Või investeering?

Mitmed kunstiteosed on Külli ja Peeter Värniku kogusse jõudnud just Haus Galerii kaudu. Vestlusringis koos galerist Piia Ausmaniga tuleb juttu kunsti kogumise lähtekohtadest, oksjonitest ning kunstiteoste erinevatest väärtusaspektidest.

Näitusel Silmates maastikke. Perekond Värniku kogu jõuab esimest korda laiema publiku ette Külli ja Peeter Värniku kogu, mille tuumiku moodustavad maastikumaalid Pallase kunstikooliga seotud autoritelt. Huvi modernismi eri ilmingute vastu ning soov omada võimalikult laia ülevaadet Pallase koolkonna autoritest on toonud kollektsiooni tuntud kunstnike iseloomulikke teoseid, aga ka ootamatu ja huvitava käekirjaga töid. Taiese kollektsiooni jõudmisel on Värniku pere jaoks alati tähtsat rolli mänginud üks kriteerium: kunstiteos peab kõnetama mõlemat omanikku ning sellega peab olema meeldiv jagada eluruumi ja -keskkonda.

Vestlust modereerib näituse kuraator Kerttu Männiste.

Osalemine muuseumipiletiga.
Kohtade arv on piiratud. Palume eelnevalt registreeruda.