fbpx

Otsing

Rondelluse kontsert-loeng „Põhjamaade pühakud” 10.05.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Püha hõimkonna altariretaabel (detail). Michel Sittowi töökoda ja sellega seotud meistrid Tallinnas. U 1510–1520. Bollnäsi kogudus, Rootsi Kirik
Kontsert

Rondelluse kontsert-loeng „Põhjamaade pühakud”

Kontsert-loeng on pühendatud Põhjamaade vanamuusikale ning Skandinaavia tähtsamatele pühakutele. Sündmus saab inspiratsiooni näitusest „Michel Sittow Põhjas?“. Näitusel kohtuvad kaks hiliskeskaegset teost, Tallinna Kannatusaltar ja Bollnäsi Püha hõimkonna altariretaabel Rootsist. Suurejooneline Bollnäsi retaabel on tõenäoliselt loodud Tallinnas Michel Sittowi (u 1469–1525) töökojas. Samal perioodil maalis Sittow ka Brugge meistri Adriaen Isenbranti töökojas 1510. aastatel valminud Kannatusaltari välistiivad. Väljapanek avab kahe kunstiteose lood ning tõstab fookusesse Michel Sittowi tegevuse tema kodulinnas ja Tallinna kui hiliskeskaegse kunstikeskuse.

Bollnäsi altariretaablil Rootsist on kujutatud mitmeid Põhjamaadele olulisi pühakuid nagu Püha Olaf ja Püha Erik. Lühiloengud, mida peab seekord näituse kuraator Merike Kurisoo, vahelduvad Skandinaavia vanamuusika olulisemate pärlitega. Kõlavad keskaegsed laulud Skandinaavia pühakute auks, rootsi koraaliviisid ning laulud kogumikust Piae Cantiones.

Rondellus on tunnustatud vanamuusikaansambel, esinedes koosseisus:

Maria Staak – laul, rataslüüra
Ester-Silva Erikson – laul, portatiivorel
Johanna-Maria Jaama – fiidel
Anna-Liisa Eller – psalterium, plokkflöödid, löökpillid
Robert Staak – lauto, löökpillid

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital

Enne loeng-kontserdi algust saab soetada Rondelluse plaati „Michel Sittow ja tema kaasaegsed. Õukonnamuusikat 15.-16. sajandini“.

Toetab