fbpx

Otsing

Rondelluse kontsert-loeng „Püha perekond“ 24.05.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Püha hõimkonna altariretaabel (detail). Michel Sittowi töökoda ja sellega seotud meistrid Tallinnas. U 1510–1520. Bollnäsi kogudus, Rootsi Kirik
Kontsert
Publikuprogramm

Rondelluse kontsert-loeng „Püha perekond“

Kontsert-loeng on pühendatud Põhjamaade vanamuusikale ja Neitsi Maarja perekonnale. Sündmus saab inspiratsiooni näitusest „Michel Sittow Põhjas?“. Näitusel kohtuvad kaks hiliskeskaegset teost, Tallinna Kannatusaltar ja Bollnäsi Püha hõimkonna altariretaabel Rootsist. Suurejooneline Bollnäsi retaabel on tõenäoliselt loodud Tallinnas Michel Sittowi (u 1469–1525) töökojas. Samal perioodil maalis Sittow ka Brugge meistri Adriaen Isenbranti töökojas 1510. aastatel valminud Kannatusaltari välistiivad. Väljapanek avab kahe kunstiteose lood. Näitus tõstab fookusesse Michel Sittowi tegevuse tema kodulinnas ja Tallinna kui hiliskeskaegse kunstikeskuse.

Näitusel eksponeeritud Bollnäsi retaablil Rootsist ja Niguliste muuseumi Püha Hõimkonna retaablil Brüsselist on kujutatud Püha perekonda, kuhu kuulusid Neitsi Maarja ema, vanaema ja lähemad sugulased. Lühiloengud, mida peab seekord Niguliste muuseumi kuraator Kerttu Palginõmm, vahelduvad Skandinaavia vanamuusika olulisemate pärlitega.

Rondellus on tunnustatud vanamuusikaansambel, esinedes koosseisus:

Maria Staak – laul, rataslüüra
Ester-Silva Erikson – laul, portatiivorel
Johanna-Maria Jaama – fiidel
Anna-Liisa Eller – psalterium, plokkflöödid, löökpillid
Robert Staak – lauto, löökpillid

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.
Osalemine muuseumipiletiga

Enne loeng-kontserdi algust saab soetada Rondelluse plaati „Michel Sittow ja tema kaasaegsed. Õukonnamuusikat 15.-16. sajandini“.

Toetab