fbpx

Otsing

Saksakeelne kuraatorituur Jan Friedrich Richteriga näitusel „Michel Sittow Põhjas?” 06.05.2023 | 13.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Püha hõimkonna altariretaabel (detail). Michel Sittowi töökoda ja sellega seotud meistrid Tallinnas. U 1510–1520. Bollnäsi kogudus, Rootsi Kirik
Näitusetuur

Saksakeelne kuraatorituur Jan Friedrich Richteriga näitusel „Michel Sittow Põhjas?”

Berliini Riiklike Muuseumite kuraator, kunstiajaloolane Dr Jan Friedrich Richter, keskendub oma saksakeelses kuraatorituuris laiemalt Läänemere piirkonna hiliskeskaegsele kunstile, eeskätt retaablitele ja skulptuurile ning Tallinnale kui 16. sajandi alguse tärkavale kunstikeskusele.

Maikuu esimesel laupäeval tutvustavad näituse „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes” rahvusvahelise kuraatoritiimi liikmed väljapanekut oma emakeeltes. Greta Koppel ja Merike Kurisoo esitlevad näitust eestikeelsel, Jan Friedrich Richter saksakeelsel ja Lars Nylander rootsikeelsel kuraatorituuril. Lastele ja peredele on avatud taimedele pühendatud kevadine töötuba ning päeva lõpetab orelimuusika.

Mitmerahvuselisest ja -keelsest hansalinnast pärit saksa ja soomerootsi juurtega Michel Sittowi rahvusvaheline karjäär oli omas ajas erakordne. Hiliskeskaegse Tallinna kui kunstikeskuse pale peegeldub sümboolselt ka näitusel, mida kureerisid Eesti, Rootsi ja Saksamaa kunstiajaloolased ning kus on väljas teosed Eesti, Läti, Rootsi ja Soome kogudest.