fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Shibori-töötuba Jaapani tekstiilikunstniku Tokitomo Hisakoga 20.11.2021 | 12.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
15 €

Pileti saate osta muuseumis kohapeal.

Suvel sarnases töötoas valminud laste tööd kuivavad muuseumi keldris.
Töötuba

GRUPP ON TÄITUNUD! Shibori-töötuba Jaapani tekstiilikunstniku Tokitomo Hisakoga

Töötuba muuseumi õppeklassis. Tekstiilikunstnik Hisako Tokitome töötoas tehakse tutvust Jaapani traditsioonilise tekstiilikujundamise tehnikaga shibori, kus erinevate sidumis-ja nõelumisvõtete abil on võimalik tekitada efektseid korduvaid mustreid.

Siidist ja puuvillasest riidest sallide või rätikute värvimisel kasutatakse erinevaid taimseid värve (sappanitsesalpiinia, indigo) ning peitse. Kõik töövahendid ja materjalid on Jaapani õpetaja poolt.

Töötuba toimub Adamson-Ericu muuseumi näituse „Kimono. Jaapani ilu puudutus“ raames. Näitus esitleb käesoleva ning eelmise sajandi eri tüüpi kimonoid ja obisid. Väljapanek koosneb kolmest üksteist täiendavast osast. Rahvusvahelise Sumi-e Assotsiatsiooni kollektsioonist on eksponeeritud traditsioonilist laadi laste, noorukite ja täiskasvanute eri aastaaegadel ja sündmustel kantavaid pidulikke ning igapäevaseid väljaskäimise kimonoid. Näituse teise osa moodustavad kimonoajaloo ning traditsiooniliste tekstiilitehnoloogiate uurija ja kunstniku Tokitomo Hisako loodud kimonote autorikomplektid. Muuseumi keldrikorrusel eksponeeritakse geišakultuuri uurija Aihara Kyōko fotosid Kyōto hanamachi geikode ja maikode kimonokandmise traditsioonidest.

Näituse kuraatorid on Kersti Koll (Eesti Kunstimuuseum), Taimi Paves (Ars Orientalis)

Palun tutvuge eelnevalt pandeemiast tingituna muutunud külastusreeglitega.
Saabuge võimalusel veidi varem, et jõuaksime kõigi covid-passid kontrollitud.