fbpx

Otsing

Shibori. Seo ja värvi – kanga kujundamise töötuba 06.12.2023
17.30–19.30

Kumu kunstimuuseum
Hind
30 €
Shibori tehnikas värvitud kangad, Belliisi Seenemaa.
Kursus või töötuba

Shibori. Seo ja värvi – kanga kujundamise töötuba

Töötuba toimub Kumu kunstimuuseumis 06.12 kell 17.30‒20.00
Juhendaja on Belliisi Seenemaa.
Kangakujundustöötuba käib kergusega üle mitmest tehnikast ja võttest, mida kangaste disainis on juba aastasadu kasutatud.
Kohtumisel muutub Kumu graafikastuudio pop-up-värviköögiks, kus õpitakse shibori-tehnikas kanga värvimist. Shibori puhul kasutatakse erisuguseid voltimis- ja sidumistehnikaid nii korrapäraste kui ka abstraktsete mustrite loomiseks.
Töötoas on olemas väikesemõõtmelised puuvillased näidismaterjalid, millega katsetatakse mitmesuguseid voltimise võtteid. Palume osalejal kaasa võtta meelepärane kangast ese (1‒2 padjapüüri, puuvillane särk vms).
Shibori on sajanditevanune Jaapani traditsiooniline värvimistehnika. Selle kunsti põhimõte on lihtne ja leidlik: kangas vormitakse enne värvimist kolmemõõtmeliseks. Protsess on korrastatud ja sihipärane ning tulemus pärast mõningast harjutamist ka hästi kontrollitav. Vormitud tihedate voltide vahele värv ei imbu ning tulemuseks on heledad mustrid värvitud kanga taustal.
Juhendaja Belliisi Seenemaa on vabakutseline kunstnik, kes on õppinud Tartu Kunstikoolis dekoraator-stilisti erialal ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas tekstiili osakonnas. Lisaks on ta end täiendanud Berliinis e-tekstiilide ja tehnoloogiate kombineerimise valdkonnas, õppinud Prantsusmaal traditsioonilisi nahakunstivõtteid ning Eestis taimsete kiudude ja värvide traditsioonilisi töötlemisviise.
Kursuse toimumispäeval on näituste külastamine tasuta!