Taaskohtumised: Mängulised materjalid
Seekord liigume Kumu 4. korruse püsinäitusel „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“ ja tutvume hilisnõukogudeaegses Eestis loodud kunstiga.
Pöörame seekord teostes tähelepanu esemetele ja keskkondadele, mis on tegelikult meile tuttavad ka argielust. Vaatleme, millisel põneval viisil on kunstnikud neid kujutanud ning milliseid erinevaid materjale oma teoste loomisel kasutanud. Lisaks esemetele ja materjalidele uurime tähelepanelikult, milliseid mänge võime kunstnike loomisprotsessides märgata. Pärast näitusekülastust vormistame kunstikogemused loovtööks.
Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.
Programm pakub osalejatele:
- Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
- Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
- Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.
Puudetunnistusega on osalemine tasuta.
Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.