fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Teistmoodi teisipäev: Joone ilu 26.10.2021 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
15 €

Osalustasu 1 × 15 € / 4 korra sooduspääse 50 €.

Urve Küttner. Veneetsia. Näituselt „Corrosio”. Messingplekk, autoritehnika.
Töötuba

GRUPP ON TÄITUNUD! Teistmoodi teisipäev: Joone ilu

Seekordset töötuba juhendab ehtekunstnik Urve Küttner. Näituse „Kimono. Jaapani ilu puudutus“ temaatikast lähtudes tutvustab ta jaapani kultuuri vaimsuse tagamaid, keskendudes „puhta joone“ ideele.

Urve Küttneri sõnul saab Jaapani ilu puudutus alguse jaapani kultuuri vaimsusest ning pühendumisest meisterlikele oskustele ja nende elushoidmisele. Töötoa eesmärgiks on tutvustada „puhta joone ilu“ kaudu nii jaapani kultuuri, vaimsust kui ka kunsti, sest traditsioonilise kunsti viljelemisel on need omavahel läbi põimunud.

Kõiki traditsioonidega seotud kunste iseloomustab ühe eeldusena kunstile pühendunu pikk ettevalmistus vaimuvirguseni jõudmiseks. Loovuseks on vajalik meelerahu, mis peitub tühjuses. Tühjus pole iseenesest veel olematus, vaid kogu elu tõeline allikas ja kõigi asjade põhiolemus. Ühtlasi on tühjus ka loovuse läte – selles sünnivad kõik vormid. Samal hetkel, kui vaim hakkab vormile kuju andma, viib tehnikat tingimusteta valitsev käsi täide ja muudab nähtavaks selle, mis looja silme ees hõljub. Selle ideega on seotud ka „puhta joone“ tekkimine. Joone ilu otsingul harjutamegi töötoas puhta joone tekitamist sümboolses tühjuses.

Vaimsest vaatevinklist on puhta joone harjutused meele puhastamise ja vaimse ärkveloleku tee, tasakaalustatud olemise võimalus. Jooneharjutused on käega mõtlemise harrastamine, eritlevast mõtlemisest vaba ja vahetu kogemus olemisest.

Enne töötuba soovitame osalejatel külastada näitust „Kimono. Jaapani ilu puudutus“, otsida kimonokujunduses puhta joone kasutamist ja joone ilu ning märgata joone erinevaid väljendusvorme: sirgjoon, kaarjad jooned, poolring ja ringjoon.

Kunstnik Urve Küttner on õpetanud ERKI-s ja EKA-s kompositsiooni ja kompositsiooni aluseid, olles olnud seejuures loominguliselt aktiivne. Tal on olnud üle 30 isiknäituse, lisaks grupinäitused, EKL näitused ja Ühendus Ruum 312A näitused.

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides luuakse põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid saadakse kohapeal.

Töötubadesse palume eelnevalt registreeruda
Töötuba kestab 17.30–19.30