fbpx

Otsing

Töötuba: Kumu + Feministeerium „Jah, ei ja kõik, mis jääb nende vahele“ 25.01.2024
17.00–19.00

Kumu kunstimuuseum
Osalemine muuseumipiletiga
Feministeeriumi kaasasutaja ja toimetaja Aet Kuusik ja Feministeeriumi huvikaitsja Elise Rohtmets
Kursus või töötuba

Töötuba: Kumu + Feministeerium „Jah, ei ja kõik, mis jääb nende vahele“

Kumus toimub koostöös Feministeeriumiga seksuaalse nõusoleku töötuba. Kuidas väljendada soovi ja huvi seksuaalse tähelepanu või tegevuse vastu või hoopis vastumeelsust sellele? Mis on nõusolekupõhine seksuaalkultuur ja mis seda takistab? Millist seksuaalrevolutsiooni vajab tänapäeva ühiskond? Töötuba viivad läbi Aet Kuusik ja Elise Rohtmets.

Arutame kõiki neid küsimusi seksuaalse nõusoleku töötoas. Töötoa eesmärk on luua võimalus mõelda turvalises ja sekspositiivses keskkonnas isiklike piiride üle, lükata ümber seksuaalvägivalla kohta käivaid müüte ning arutada, kuidas mõjutavad suhtumist seksuaalvägivalda kultuur ja õigusruum. Olenemata sellest, kas kuuled terminit „seksuaalne nõusolek“ esimest korda või on see teema sulle juba varem huvi pakkunud, annab töötuba mõned aluspõhimõtted ja võimalused sukelduda nõusoleku nüanssidesse.

Aet Kuusik on Feministeeriumi kaasasutaja ja toimetaja. Ta on ka Tartu Ülikooli keeleteaduse doktorant, kes uurib soo, seksuaalsuse ja keelekasutuse suhteid. Aet on pikalt töötanud toimetajana, korraldanud feministlike teemadega tegelevaid üritusi ning tegutsenud dramaturgina.

Elise Rohtmets on Feministeeriumi huvikaitsja. Kui ta parajasti inseneridele filosoofialoenguid ei pea või artiklit ei kirjuta, kohtab teda seal, kus mängib muusika. Tema lemmikloomad on nahkhiired, kes nagu temagi lähevad lendu alles pärast päikseloojangut.

Töötuba on osa näituse „Kui keha ütleb Jah+“ publikuprogrammist. „Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma. Kunstnik leiab, et puudutusega saab mõjusalt ravida üksildust – tänapäeva epideemiat.