Vana-Egiptuse ilu ja maagia 10.10.2020 – 21.03.2021

Seenioridele
Täiskasvanutele

Vana-Egiptuse ilu ja maagia

Seltskondlik näituseprogramm sõpruskondadele, sünnipäevalistele ja töökollektiividele. Programm algab ringkäiguga Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel „Egiptuse hiilgus“.

Näitus on valminud koostöös Itaalias asuva Muzeo Egizioga (Egiptuse Muuseum), mille Vana-Egiptuse kollektsioon on suurimaid maailmas. Eksponeeritud on kakssada tuhande aasta vanust arheoloogilise leiu. Pärast ekskursiooni suunduvad osalejad Kumu keraamikaateljeesse, kus voolitakse Egiptuse pastast ehk kvartsmassist amulette või pisiplastikat. Kauni läikiva türkiissinise lõpptulemuse saavutavad tööd peale põletamist. Vanas-Egiptuses täiustati pidevalt kvartspasta koostist, et imiteerida türkiissiniseid vääriskive. Sinisel värvusel oli egiptlaste silmis eriline tähendus – see sümboliseeris nii taevast ja universumit kui ka Niiluse jõge ja vett. Seetõttu seostati seda värvi jumaliku loomisjõu ja taassünniga.

Töötuba sobib lastele alates 10. eluaastast. Nooremad osalejad saavad luua egiptuseteemalisi amulette ja pisiplastikat savist. Tööd kaetakse erivärviliste angoobidega (keraamiline mass).

Ettetellimisel. Eesti, vene ja inglise keeles
Programmi kestus: 2 h