Veebitund näitusel „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“
Tunni eesmärk on läbi Kaljo Põllu pildikeele illustreerida eestlaste elu-olu, uskumusi ja maailmapilti läbi aja.
Veebitund annab ülevaate Kaljo Põllu loomingust, peatudes märgilisematel töödel ning tunnis selgub, milliseid müüte ja lugusid kunstiteosed jutustavad. Saadakse teada ka Kaljo Põllu eestvedamisel toimunud Eesti Kunstiakadeemia pikaajalisest ekspeditsioonide traditsioonist hõimurahvaste juurde ning tutvutakse selle kaudu ülevaatlikult hõimurahvaste tarbekultuuri ja uskumustega. Läbi Kaljo Põllu tööde käiakse meie esivanemate jälgedes ning mõtiskletakse eestlaste päritolu ja juurte üle. Nagu Kaljo Põllu isegi, toetume meiegi tunnis kontseptsioonile: kust me tulime?, kes me oleme? kuhu läheme?
Veebitund toimub reaalajas ekraani vahendusel. Õpetaja ja tunni läbiviija on õpilased kokku kutsunud online-keskkonda, kus toimub mitmekülgne tegevus. Tund on interaktiivne, sisaldades lisaks töödega tutvumisele ja arutlemisele ka virtuaalseid mänge ja õpilasi kaasavaid tegevusi. Tunni järeltegevusena võib kasutada õpitut kinnistavat töölehte ja loovtööd.
Märksõnad: Kaljo Põllu looming, uurimisreis, hõimurahvad, soome-ugri mütoloogia, graafika, eestlased ja meie juured, esivanemate maailmapilt ja pärand, loodusaustus.
Eeltegevusena võib enne tundi tulemist vaadata muuseumitundi tutvustavat videot.
45-minutilisele tunnile lisaks jagab tunnijuht õpilastele tunni lõpus (õpetajaga eelneval kokkuleppel) kas ühe või kaks järeltegevust. Nendeks on iseseisvalt täidetav tööleht, mis sisaldab tunnis õpitut kinnistavaid mõtlemisküsimusi (täitmiseks kulub keskeltläbi 20 minutit) ja loovtööd (samuti 20 minutit).
Vajalikud vahendid iseseisvaks järeltegevuseks
Soovitus! Koos järeltegevustega saab sisustada 90-minutilise tunni. Mõlema tunniga kaasneva järeltegevuse tegemine võtab aega umbes 20 minutit.
Järeltegevuse löövtöö õpetus
Vajalikud vahendid veebitunnis osalemiseks
Veebitund kestab 45 min.
Veebitund toimub ettetellimisel.
Tundi saab tellida eesti keeles.
Lisainfo: