fbpx

Otsing

Vestlus kunstnik Jeremy Shaw’ga 08.10.2021 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Jeremy Shaw. Foto: Alex DeBrabe
Loeng või vestlus

Vestlus kunstnik Jeremy Shaw’ga

Reedel, 8. oktoobril kell 16.00 toimub Kumu auditooriumis vestlus Kanada kunstniku Jeremy Shaw’ga. Üritus leiab aset suure saali näituse „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index“ raames ning vestlusel arutletakse nii Kumu näituse tagamaade kui ka Shaw’ kunstnikupraktika üle laiemalt.
Vestlust juhib kaasaegse kunsti kuraator Kati Ilves. Vestlus toimub inglise keeles.

Jeremy Shaw (1977) on üks olulisemaid ja huvitavamaid kunstnikke tänases visuaalkultuuris. Kanada päritolu, aga Berliinis tegutseva Shaw’ loomingu läbiv teema on inimese soov reaalsusest välja astuda. Teda huvitavad erinevaid kehaväliseid kogemusi ja teisenenud meeleseisundeid käsitlevad kultuuri- ja teaduspraktikad nagu rituaal, ekstaas, katarsis ning neuroteadused. „Phase Shifting Index“ on Shaw’ viimane ja seni mastaapseim teos, mis valmis isikunäituseks Pariisis Pompidou keskuses 2020. aastal. Mainekas kunstiajakiri Frieze nimetas selle 2020. aasta Euroopa kümne parima näituse hulka.

Tõlkimatu pealkirjaga „Phase Shifting Index“ on seitsme ekraaniga video-, heli-, valgus- ja ruumiinstallatsioon, mis viib meid kaugesse tulevikku. Shaw on loonud seitse erinevat nn tuleviku subkultuuri, kes väljendavad oma maailmapilti keha ja koreograafia – rituaalse ja ekstaatilise liikumise ‒ kaudu. Teos on jõuline tulevikufiktsioon, mis seob dokumentaalfilmi, kontseptuaalse kunsti, muusikavideo ja teadusliku uurimise võtted mineviku salvestustehnoloogia esteetikas ühtseks tervikuks.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed.
Loe täpsemalt lehelt Külastaja meelespea.

Vestlusel osalemine muuseumipiletiga.

Ürituse puhul on näitus „Phase Shifting Index“ erandkorras avatud kuni kella 19.00-ni.