Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseumis saab ülevaate Eesti kunsti eri ajajärkudest – akadeemilisest stiilist modernismini, sovetpopist kaasaegse kunstini. Eraldi vaatamisväärsus on maja moodne arhitektuur.
Täpsem info (lühendatud tööpäevad, riigipühad, ajutiselt suletud jms)
Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Vanade meistrite teoste mõtestamine on ka näituste ja haridusprogrammide fookuses. Muuseum asub Kadriorus, Vene tsaari Peeter I jaoks ehitatud barokklossis.
Kadriorus asuv Mikkeli muuseum on pühendatud erakollektsioonide ja kunstikogumise tutvustamisele. Muuseumi püsiväljapaneku moodustab Johannes Mikkeli kogu, vahetuvad näitused toovad publiku ette tänapäevaseid ja ajaloolisi erakollektsioone.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Täpsem info
Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate ühe mitmekülgsema eesti kunstniku Adamson-Ericu (1902‒1968) loomingust. Lisaks toimub aastas kaks kuni kolm vahetuvat näitust erinevatel teemadel.
Ekskursioonid toimuvad väikeses grupis pärast muuseumi sulgemisaega. Giidiks on näituse projektijuht Inga Jaagus.
Näitus tutvustab metsa- ja loodusmotiive Eesti kunstis
Ekskursioon koos Elnara Taidrega uuel näitusel „Futuromarennia. Ukraina ja avangard”
Meeldivas tempos kulgev tunniajaline ringkäik Kumu näitustel.
Kuraatoriekskursioon ja performance näitusel „Mälu arheoloogid. Kunstikogu Vitols Contemporary“. Näitusetuuri juhid Eda Tuulberg
Üritus on osa näituse finissage’i programmist.
Külastajaid ootavad ees ringkäigud, raamatu „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ tutvustus ning peredele on meisterdamiseks avatud töötuba.
Näitust tutvustab Adamson-Ericu muuseumi kuraator, näituse koordinaator Kersti Koll.
Aprillikuu Taaskohtumised viib meid skulptuuride maailma materjalikogemusi uurima.