fbpx

Otsing

Avaldatud 17.03.2023 | 09.38

teamLabi näitus püstitab Kumu kunstimuuseumis uue publikurekordi

""
teamLab. Illustratiivne näitusevaade. Hõljuvad õied igavikumeres. 2022. Kumu kunstimuuseum. © teamLab, Pace Gallery loal

Näitust „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“ Kumu kunstimuuseumi suures saalis on tänase seisuga külastanud 64 700 inimest. Kuigi näitus jääb veel 7. maini avatuks, on juba ületatud Kumu vahetuvate näituste publikurekord, mida 2018. aastast hoidis Michel Sittowi isikunäitus. 

„Loomulikult on meil hea meel, et Kumu kunstimuuseumisse jõuab nii palju ja igas vanuses inimesi, kes tulles külastavad juba kogu maja, ka Eesti kunsti püsiväljapanekuid. Kui teamLabi näitusel õnnestub koguda 100 000 külastust, mis ei tundu võimatu, aga oleks absoluutselt erakordne, annab see meile kinnitust ja julgust jätkata suurte rahvusvaheliste näituste Eestisse toomist. Rõõmustav on näha, et meil on olemas nii arvukas kunstipublik,“ rääkis Kumu kunstimuuseumi direktor Kadi Polli.

Kumu kunstimuuseumi seni suurima külastatavusega vahetuvad näitused on olnud „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ (2018, 64 000 külastust), „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ (2021, 58 000 külastust), „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“ (2020, 50 000 külastust) ning „Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid“ (2018) ning „Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel“ (2016), mis mõlemad kogusid 40 000 külastust.

2001. aastal asutatud kunstirühmitus teamLab on üks tuntumaid digitaalse kunsti loojaid maailmas. Rühmitus koosneb erinevate valdkondade esindajatest, nagu programmeerijad, insenerid, arvutianimaatorid, graafilised disainerid, matemaatikud ja arhitektid ning seob tänapäeva tehnoloogia võimalustega mängivas loomingus omavahel kunsti, teaduse, tehnoloogia, disaini ja looduse. Nende mõjusad ruumiinstallatsioonid on muutnud arusaama digitehnoloogiaga loodud kunstist, vaimustanud miljoneid vaatajaid üle maailma ja jõudnud paljudesse nüüdiskunsti kogudesse.

Näitus „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“ on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud 11. novembrist 2022 kuni 7. maini 2023.