Eesti Kunstimuuseumi graafikaosakond koondab kolm graafikaainest säilitavat kogu – suurim neist on graafikakogu, mida täiendavad graafika abikogu ja graafilise disaini kogu.
Graafikakogu
Graafikakogu on Eesti Kunstimuuseumi suurim alakogu (üle 27 000 teose), kuhu kuuluvad eeskätt paberalusel museaalid: trükigraafika, joonistused, akvarellid jm. Enamik teoseid on seotud Eestiga – rahvuslikult, territoriaalselt, temaatiliselt. Graafikakogu uhkus on 18.–19. sajandi baltisaksa estofiilide ja esimeste professionaalsete Eesti kunstnike tööd. Kogu tuumik peegeldab Eesti graafikatraditsiooni kujunemist 20. sajandi esimesel poolel, mitmekülgselt on esindatud teise maailmasõja järgsed arengud. Kaasaegseid graafilisi eksperimente esindavad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste kunstnike tööd.
Galerii
Graafika abikogu
Graafika abikogu koosneb umbes 10 000 teosest, mis pakuvad huvi uurijale, kes soovib süveneda teose loomisprotsessi. Siia kuuluvad visandid, joonistusplokid, eksliibrised, 19. sajandi joonistuseeskujud, nõukogude estampgraafika, samuti graafika trükiplaadid ja klotsid. Kogu kaaluka osa moodustavad Eduard Wiiralti ja Herman Talviku trükiplaadid, arvukalt on baltisaksa ja eesti kunstnike visandeid. Samuti leidub kaasaegsete kunstnike esitlusmappe (portfooliod), muuhulgas rahvusvahelisel areenil tegutsevatelt autoritelt nagu Endi Poskovič, Antonio Claudio Carvalho jt.
Galerii
Graafilise disaini kogu
Graafilise disaini kogu hõlmab väga eripalgelist materjali 1920.–1930. aastate paberossipakendite etikettidest ja nõukogudeaegsete karastusjookide siltidest 1990. aastate reklaamplakatite proovitrükkideni. Kõige arvukamalt on kogus aga kultuurisündmuste, eelkõige näituste plakateid, mis on suures osas seotud Eesti Kunstimuuseumi enda aastakümnete pikkuse tegevusega. Põhjalikult on esindatud mitmete tuntud Eesti graafikute ja graafiliste disainerite looming. Kultuuriplakati kõrval leidub ka poliitilist, millest kaaluka osa moodustab sotsrealistlike propagandaplakatite kollektsioon.
Galerii