fbpx

Otsing

Avaldatud 12.01.2021 | 10.14

Valminud on Laupäevaakadeemia videoloengud lemmikloomade positsioonist ühiskonnas ja kunstis

Filosoofi ja koerakasvataja Marika Prooveri loeng “Kassid, koerad ja pandeemia”.

Kadrioru kunstimuuseumi Laupäevaakadeemia sari „Loomadest kunstimuuseumis“ seoses näitusega „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“ on nüüd järelvaadatav ka videoformaadis.

Loengutes kõnelevad erinevate valdkondade spetsialistid loomade, nende ühiskondlike rollide ja kujutamisviiside teemadel. videoloengud puudutavad nii loomade positsiooni kultuuris kui ka päevakajalisemaid teemasid seoses koduloomade ja pandeemiaga ning digi- ja sotsiaalmeediaajastuga.

Muuseumi youtube’i kanalil saab vaadata alljärgnevaid loenguid: zooloog ja zoosemiootik Aleksei Turovski loeng “Koera loomus”; loomakaitsja (MTÜ „Loomus“) Rando Liiva loeng “Kassid sotsiaalmeedias”; vabakutselise kunstniku Fideelia-Signe Rootsu loeng “Aktivism kunstis”; kogemusnõustaja Evelyn Valtini ja kommunikatsioonispetsialist Annika Lepa loeng “Lein ja armastus” ning filosoofi ja koerakasvataja Marika Prooveri loeng “Kassid, koerad ja pandeemia”.

Loengute sarja toimumist ja salvestamist Kadrioru kunstimuuseumi toetas Kultuurkapital. Loengud valmisid Kadrioru kunstimuuseumi, MTÜ Loomus ja Eesti Kennelliidu koostöös. Sarja kureeris Tiina-Mall Kreem, videod salvestas Mihkel Randam.
Kodus saab iseseisvalt kunstiga tutvuda ka Eesti Kunstimuuseumi virtuaalmuuseumi lehe kaudu, kus on üleval iseseisvad ülesanded, loengud lastele ja täiskasvanutele ning põnevad loovtööd.