fbpx

Otsing

Avaldatud 22.09.2023 | 11.48

Vändra Kunstigaleriis näeb maastikumaale Eesti Kunstimuuseumi kogudest

""
Näitusel saab nautida Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvaid teoseid. Foto: Arma Koidu

21. septembril avas Vändra Kunstigalerii koostöös Eesti Kunstimuuseumiga näituse “Eesti maastiku ilu”.

Vändra Kunstigalerii kuraator Maris Roost on kokku pannud näituse, mis on pühendatud Eesti eriilmelisele maastikule. Pidades silmas meie looduse nelja aastaaega, on Roost loonud koosluse, mis avab meie looduse karmid ja kaunid küljed.

Näitusel saab muuhulgas nautida Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvaid Kaarel Liimandi ja Johannes Võerahansu merevaatelisi teoseid, Alfred Kongo loodud erinevaid aastaaegu, Lepo Mikko Lõuna-Eesti vaateid ja Elmar Kitse rikkalikku loomingut.

„Vändra Kunstigalerii on imeline paik! Eesti Kunstimuuseum ei vii tihti täisnäitust Eestimaa väiksematesse paikadesse, üks põhjustest on kunstiteoste turvaliseks eksponeerimiseks vajaliku keskkonna puudumine. Ometi on väga oluline, et Eestimaa lapsed kasvavad üles kultuurilises keskkonnas ja oskavad hinnata seda, mida aastakümnete keskel loodud. Nii saavad neist endist loojad. Just nii on see Vändras korraldatud. Kuni su küla elab…,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.

Näitus jääb avatuks 21. novembrini. Vändra Kunstigalerii on avatud teisipäevast reedeni kell 15-18 ja laupäeviti 12-15.

Vändra Kunstigalerii avati tänavu 29. märtsil toonase Põhja-Pärnumaa vallavanema Aivar Mäe eestvedamisel. Kunstigalerii asub Vändra raamatukogus. Kunstisaal on muudetud UV-kiirguse kindlaks, turvalisuse tagamiseks on paigaldatud kaamerad ja liikumisandurid.