fbpx

Otsing

Stipendiumid

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi eesmärk on kaasa aidata kunsti arengule Eestis ja selle populariseerimisele Eesti elanike seas, toetada Eesti kunsti tutvustamist välismaal ning aidata arendada Eesti Kunstimuuseumi tegevust.

Selleks, et tunnustada erinevate valdkondade professionaale, kes kunstimuuseumis töötavad ja innustada neid uuteks erialasteks saavutusteks, on selts ellu kutsunud kaks stipendiumit Eesti Kunstimuuseumi töötajatele:

  • 2015. aastal asutatud Muuseumitöötaja stipendium on mõeldud kolmeaastase tööstaažiga silmapaistvale Eesti Kunstimuuseumi mistahes tegevusvaldkonna või ametikoha töötajale.
  • Koostöös Aitan Lapsi Fondiga 2024. aastal asutatud Haridustöötaja stipendiumi eesmärk on motiveerida ja toetada laste- ja noorteprogrammide loojate ja läbiviijate erialast enesetäiendamist.

Samuti jätkab Eesti Kunstimuuseumi Sõprade Selts Lions Club Tallinn Hansa poolt 2011. aastal asutatud kunstnik Adamson-Ericu noore kunstniku stipendiumi väljaandmist, et tunnustada ja ergutada noorte loomeinimeste tarbekunsti-, disaini- ja kujutava kunsti õpinguid.