Töötoad 11.00–11.25

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Eesti Rahva Muuseum ERMi 2021/22. õppeaasta tundide tutvustus Kõikidele vanuseastmetele Eesti keeles
Tartu Ülikooli muuseum TÜ muuseumilt koolidele Kõikidele vanuseastmetele Eesti keeles
Adamson-Ericu muuseum Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus Kõikidele vanuseastmetele Eesti keeles
Eesti Ajaloomuuseum Образовательные программы на новых выставках в Эстонском историческом музее в 2021 Для всех возрастов Vene keeles

Eesti Rahva Muuseumi 2021/22. õppeaasta haridusuudised

Gümnaasium (10.–12. klass)

Töötoas tutvustame ERMi uue õppeaasta haridusmõtteid. Räägime uutest näitustest, haridusprogrammidest ning töötubadest. Tutvustame lähemalt valminud veebitunde ja -giidituure ning nende kasutamise võimalusi. Eraldi tähelepanu saab humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS.

Märksõnad: ERMi muuseumitunnid ja õppeprogrammid, humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS.

Tartu Ülikooli muuseumilt koolidele

Gümnaasium (10.–12. klass)

Ajalooline toomkirik, kunstimuuseum Tartu ülikooli peahoones antiikskulptuuride koopiate ja muumiakambriga, 19. sajandi kartser, tähetorn, Hull Teadlane – kõiki neid ühendab Tartu Ülikooli muuseum. Töötoas saab ülevaate erinevastest võimalustest, mida pakub Tartu Ülikooli muuseum koolidele ja lasteaedadele nii kohapeal kui virtuaalselt.

Märksõnad: loodusained, antiikkultuur, Vana-Egiptus, keskaeg, uusaeg, veebitunnid, õppepäevad, inimeseõpetus.

Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus

Gümnaasium (10.–12. klass)

Töötoas tutvustatakse Adamson-Ericu muuseumi uue püsiekspositsiooniga „Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus“ kaasnevaid muuseumitunde, sealhulgas uusi tunde „Kodus ja võõrsil. Adamson-Ericu rännakud Euroopas“ ja selle veebiversiooni ning ühistundi Niguliste muuseumiga „Esemed ajas – kahe maja aarded“.
Töötoas kaasatakse õpetajad tundidesse kuuluvasse mõnda tegevusse.

Märksõnad: Adamson-Eric, mitmekülgsus, maal, tarbekunst, isikupära, modernism, tunnid kõikidele vanuseastmetele, kunstniku elukäik, ühiskondlikud olud 20. sajandil, uus püsiekspositsioon.

Link veebinarile Teamsis

Семинар «Образовательные программы на новых выставках в Эстонском историческом музее в 2021 году.»

Эстонский исторический музей

I ступень (1.–3. klass)
II ступень (4.–6. klass)
III ступень (7.–9. klass)
Гимназия (10.–12. klass)

Эстонский исторический музей представит вам образовательные программы по новым выставкам в 2021 году:

1. Программа по выставке «Из пещеры на ручки. История собаки и человека» знакомит детей с историей, заставляет рассуждать об обязанностях, отвественности и эмпатии.
  2. Программа по выставке «Мастера по стеклу» знакомит с историей производства стекла в Эстонии, а также затрагивает тему оптики для 8 класса. Более развлекательная программа для 1-12 класса расскажет о связи стекла с иллюзиями.

Ключевые слова: История, история собаки и человека, питомцы, обязанности, история производства стекла в Эстонии, стекло, оптика, физика.

Язык: на русском языке