fbpx

Otsing

Konfrontatsioonid ja provokatsioonid 10.05.2012 – 03.07.2012

Varssavi Rahvusmuuseum
Näitus

Konfrontatsioonid ja provokatsioonid

Varssavi Rahvusmuuseumis avatakse kaks eesti kunsti tutvustavat näitust: „Modernismiga kohanemine. Eesti kunsti klassika 20. sajandi esimesel poolel” ning „Konfrontatsioonid ja provokatsioonid”. Näitused on koondatud ühise pealkirja alla „Kunst Eestist”.

Eha Komissarovi kureeritud kaasaegset eesti kunsti tutvustav näitus „Konfrontatsioonid ja provokatsioonid” tegeleb Eesti kuvandi vaatlusega läbi kunstnike kriitiliste autoripositsioonide, millest kujuneb laiaulatuslik arvamuste ja hoiakute esitlus. Näitus koondab paljude eesti kaasaegset kunsti viljelevate kunstnike töid.

Näituste avamisega kaasneb laiaulatuslik kultuuriprogramm, milles tutvustatakse Eesti-Poola kunstisuhteid, kirjandust, etnograafiat.

Eesti kunsti väljapanekuga kaasnevad mitmed üritused:

  • Varssavi Rahvusmuuseumis esinevad loengutega eesti kunstiklassikast ja kaasaegsest kunstisituatsioonist Kumu kuraatorid Tiina Abel ja Maria-Kristiina Soomre.
  • Kaspar Jancis tutvustab Eesti animatsioonitoodangut ja näidatakse Priit ja Olga Pärna joonisfilmi „Elu ilma Gabriella Ferrita”, Kaspar Jancise animafilmi „Krokodill”, Peeter Ritso filmi „The Puppet Factory” ja Girlin Bassovskaja nukufilmi „Oranus”.
  • Eesti saatkond korraldab 9.05.2011 kl 21 klubis Chwila Eesti muusiku Rainer Jancise ja Itaalia muusiku Andrea Belfi alternatiivse muusika kontserdi.

Eesti kunsti näitusi saadavad poola- ja ingliskeelse tekstiga kataloogid.

Näitused sündisid koostöös Poolas asuva Eesti Vabariigi Suursaatkonnaga.

Näitused on jätkuks 2007. aastal alanud koostööle Eesti Kunstimuuseumi ja Poola kunstiinstitutsioonide vahel. Kunstimuuseumis eksponeeriti erakordselt edukalt Szczecini Rahvusmuuseumis koostatud näitust „Metafoor ja müüt. Kirjanduslikud ja ajaloolised motiivid 19. ja 20. sajandi vahetuse poola kunstis”.

Vaata lisaks: “Modernismiga kohanemine. Eesti kunsti klassika 20. sajandi esimesel poolel”