fbpx

Otsing

Õpetajate infopäev „Eesti Kunstimuuseumi LAK-tundide tutvustus“ 14.03.2024
16.00–18.00

Eesti Kunstimuuseum

Kumu 2. korruse seminariruumis

Õpetajale osalemine tasuta
Valentin Aleksandrovitš Serov. Lapsed rannal. 1903. Eesti Kunstimuuseum
Muuseumitund
Õpetajale

Õpetajate infopäev „Eesti Kunstimuuseumi LAK-tundide tutvustus“

Eesti Kunstimuuseumi haridusmeeskond kutsub tegevõpetajaid  õpetajate infopäevale, kus tutvustatakse uusi lõimitud aine- ja keeleõppe meetodil toimuvaid muuseumitunde (LAK-tunde).

Üritusel osalemiseks palume end kirja panna hiljemalt 13. märtsil 2024.
Registreeri

Infopäeval tutvustatakse Eesti Kunstimuuseumi filiaalides eesti keele õpet toetavaid muuseumitunde I ja II kooliastmele ning gümnaasiumile. LAK-tundides tutvustatakse õpilastele läbi loominguliste ja kaasavate tegevuste kunsti ning toetatakse õpilaste keelearengut muuseumikeskkonnas. LAK-meetodil toimuvaid tunde viiakse läbi eesti keeles ning tunnid pakuvad võimalust tutvuda erinevate Eesti paikade, Adamson-Ericu tarbekunsti, inimese kujutamise viiside, nõude, portselani, mustrite, keskaegsete kunstiharulduste ja palju muuga.

Infopäeval tutvustatakse õpetajatele LAK-tundides kasutatavaid meetodeid ja praktilisi tegevusi, näiteks õpilaste teadmiste arendamist ja kinnistamist läbi pilt-sõna seoste. Tegevõpetaja saab ülevaate Kumu kunstimuuseumi, Adamson-Ericu muuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi ja Niguliste muuseumi LAK-tundidest, mida saab tellida juba sel kevadel.

Infopäeva lõpetab Kumu kunstimuuseumi näituse „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“ tutvustus eesti keeles.

Kava

16.00–16.05 Tervitab Signe Siim, EKM-i haridus- ja publikutöö arendaja
16.05–17.20 Darja Andrejeva, Annika Teras, Eneli Raal, Maarja Paesalu, Külli Kõiv tutvustavad kõigi filiaalide LAK-meetodit rakendavaid muuseumitunde
17.20–18.00 Näitust „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism” tutvustab Darja Andrejeva, Kumu haridustöö kuraator

Üritus on tasuta ning kestab orienteeruvalt 2 tundi.