fbpx

Otsing

Tere, Kumu! Püsinäitusel

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
6 €
Hind 6 € osaleja. Grupile suurusega kuni 9 inimest hind 60 €.
Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas.
Kumu kunstimuuseumi hoone
Gümnaasium
II kooliaste
III kooliaste
Muuseumitund

Tere, Kumu!

„Tere, Kumu” on Kumu kunstimuuseumi arhitektuuri ja näitusekeskkonda tutvustav muuseumitund, mis sobib hästi esmakülastuseks.

Tunni eesmärk on saada tervikpilt kunstimuuseumi peahoonest, tutvuda Kumu arhitektuuri ja kunstimuuseumi erinevate funktsioonidega ning saada ülevaade Kumu kunstimuuseumis näha olevatest kujutava kunsti liikidest.

Ühisel ringkäigul saadakse ülevaade ühest Eesti silmapaistvamast muuseumimajast: liftiuste vahelt piilutakse maa-alust hoidla- ja transporditasandit ning käiakse läbi näituseplokk kuni 5. korruse kaasaegse kunsti galeriini välja. Üheskoos mõeldakse muuseumi funktsiooni üle ja tutvutakse erinevate ametitega, mis kunstimuuseumiga seotud on. Ei jää tähelepanuta ka Eesti Kunstimuuseumi peamajas eksponeeritud kunst – eri kunstiliike ja ajastuid aitavad avada valitud teosed muuseumi erinevatelt näitustelt. Muu hulgas uuritakse, kuidas on valminud traditsiooniline õlimaal või pronksskulptuur. Koos nähtu üle arutledes ja seoseid luues tekib külastuse lõpuks ülevaade Kumu hoonest ning selles leiduvast kunstist. Eri vanuseastmeid ootab isemoodi loovülesanne.

Märksõnad: Kumu arhitektuur, muuseumi funktsioonid, hoidla, kuraator, konservaator, püsinäitus, kaasaegne kunst, maal, skulptuur, graafika, installatsioon  

Tunni läbimisel õpilane:

  • teab, mis asutus on Kumu, ja milliseid on selle funktsioonid,
  • tutvub Kumu arhitektuuriga,
  • tutvub kunstiteostega erinevatest ajastutest,
  • kirjeldab, millised ametid on kunstimuuseumiga seotud,
  • uurib, kuidas on valminud traditsiooniline õlimaal.

Soovitame varuda aega ja tutvuda iseseisvalt ka Kumu sisehoovi ja sealsete kunstiteostega. Eelnevalt võib klassis vaadata haridusprojekti „Eesti kunsti Digisild” videot, kus Triin Tulgiste tutvustab Jass Kaselaane installatsiooni „Nukkude väljak”.

Videod leiate sellelt lingilt.

Iga videoga käib kaasas ka tööleht, mis aitab mõista ja mõtestada esitatud teemat ning loob võimaluse lisategevusteks. Õppematerjal on välja töötatud põhikooli III astmele, gümnaasiumile ja kutsekoolile. Tutvu töölehega või loe lähemalt projektist siin.

Kumu püsiekspositsioonis asuvate teostega on võimalik tutvuda ka Eesti Kunstimuuseumi Digikogu vahendusel.

Muuseumitund kestab 90 min
Muuseumitund toimub ettetellimisel.
Tundi saab tellida eesti ja vene keeles.