fbpx

Otsing

Virtuaalmuuseum. Niguliste muuseum

Virtuaalmuuseumi lehele oleme koondanud värskeima info, et saaksite olla kursis meie näituste, programmide ja õppematerjalidega ka kodust lahkumata.

Meeletu Dymphna järele

  • Teose lugu, tähendust ja äsja lõppenud konserveerimistöid esitlev väljapanek tuleb Eestisse koostöös The Phoebus Foundationiga.

Näitust tutvustavad The Phoebus Foundation konserveerimisstuudio juht Sven Van Dorst ning näituse koordinaator Niels Schalley.

Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas

  • Teadusprojekti „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas” veebileht, mille keskmes on Eesti barokiajastu skandaalseim ja andekaim puunikerdaja.
Projekti veebileht
Christian Ackermanni skulptuur Tallinna toomkirikus

Ackermanni sari Niguliste taskuhäälingus

 

Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna 

Videotuur näitusel. Kuraator Merike Kurisoo

Jumalaema sari Niguliste taskuhäälingus

Jumalaema sari keskendub Niguliste muuseumi meistriteostele nagu Mustpeade vennaskonna Maarja altari retaabel, Brüsseli Püha Hõimkonna retaabel ja Kannatusaltar ning Neitsi Maarja tähendusele.

Ingliskeelne veebinäitus Google Arts&Culture keskkonnas

Google Arts&Culture

Peaaltari retaabel

Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Lübecki meistri Hermen Rode töökoda. Merike Kurisoo

Veebileht tutvustab 15. sajandi tuntumat Põhja-Saksa kunstnikku Hermen Rodet, kes maalis Niguliste kiriku peaaltari retaabli.

Projekti tutvustus

Pühakute sari

  • Pühakute sari keskendub Lübecki meistri Hermen Rode Niguliste kiriku peaaltari retaablile (1478-1481), sellel kujutatud pühakutele ja nende legendidele.

Tallinna Surmatants

  • Niguliste „Surmatantsu“ on maalinud hiliskeskaegse Põhja-Euroopa üks kuulsamaid kunstnikke Bernt Notke. Maali ainulaadsust rõhutab asjaolu, et tegemist on ainsa tänaseni säilinud lõuendile maalitud keskaegse „Surmatantsuga“ maailmas.

Lübecki meistri Bernt Notke töökoda. Surmatants.
Kerttu Palginõmm

Maalil oleva dialoogi teksti Surma ja tegelaste vahel on viies keeles sisse lugenud tuntud Eesti näitlejad Jaanus Rohumaa, Sergo Vares, Nikolai Bentsler ja ajaloolane Juhan Kreem.

Hõbedakamber

Hõbevara sari Niguliste taskuhäälingus

Niguliste kirik

  • Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Kaupmeeste ja meresõitjate kaitsepühakule Nikolausele pühitsetud Niguliste kirik rajati tõenäoliselt 13. sajandi keskpaigas.

Niguliste kiriku arhitektuur.
Tarmo Saaret

Jälgige Niguliste muuseumi tegemisi ka Facebookis.