fbpx

Virtuaalmuuseum. Kumu kunstimuuseum

Virtuaalmuuseumi lehele oleme koondanud värskeima info, et saaksite olla kursis meie näituste, programmide ja õppematerjalidega ka kodust lahkumata.

Identiteedimaastikud . Eesti kunst 1700–1945

  • 2020. aastal avatud püsinäitus tutvustab siinset vanemat kunsti Eesti mitmerahvuselise ajaloo taustal, kus põimuvad baltisaksa, vene ja eesti traditsioonid. Fookuses on kunsti roll ühiskonnas ning selle mõju eri kogukondade enesekuvandile.

Virtuaalgiid. 20 kommentaari

20 lühivideot, kus kunstnikud, kunstiajaloolased ning teised eksperdid kommenteerivad püsinäituse tähtsamaid teoseid ja teemasid. Videoinstallatsioon püsinäituse projektiruumis I

Bart Pushaw tutvustab Kumu püsiekspositsiooni II projektiruumi väljapanekut „Erinevuste esteetika”.

Virtuaaltuur näitusel

Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel

  • 1990. aastate Eesti kunsti väljapaneku puhul lähtub muuseum võimalusest liita kümnendi looming üheksakümnendaid iseloomustavate kunstiuuenduste kaudu sidusaks kunstiajalooliseks struktuuriks.

Annika Räim tutvustab Kumu püsiekspositsiooni eesti kunstist 1990. aastatel

Konfliktid ja kohandumised . Nõukogude aja Eesti kunst

  • Näitus esitab ühe vaate 20. sajandi keskpaiga ja teise poole Eesti kunstile, mida kujundasid suures osas konfliktid ja kohandumised II maailmasõja järgse uue poliitilise olukorraga.

Kuraator Anu Allase virtuaaltuur Kumu püsinäitusel.

Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst

Näitusega seotud videoloengud

Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst: lühitutvustus. Kuraator Jaanika Anderson

 

Murtud sümmeetriad

Näitus toob vaataja ette kunstnike tõlgendused osakestefüüsika keerulisest ja põnevast valdkonnast. Kõik eksponeeritud teosed on alguse saanud kunstnike residentuurides Euroopa Tuumauuringute Keskuses (CERNis).

Virtuaalne näituse tutvustus ja artist talk: Murtud sümmeetriad; José-Carlos Mariátegui, Alan Bogana ja Lea Porsager.

Näitusega seotud videod

Vello Vinn. Vastupeegeldused

  • Eesti omanäolisema graafikakunstniku seni suurim retrospektiiv toob esile tema loomingu mitmekülgsuse ja terviklikkuse, näidates Vello Vinna graafika, eksliibriste, illustratsioonide ja plakatikujunduste fantaasiarikast kujundimaailma.
Näituse ülevaade veebis

Kunstnik Liina Siib vaatleb Vello Vinna varasemat loomingut. Üritus toimus virtuaalloenguna Kumu Facebooki lehe vahendusel.

Raivo Kelomehe loeng „Pildilised metafoorid ja sotsiaalne ruum Vello Vinna kunstis“

 

Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis

  • Näitus keskendub Eesti ja Soome naiskunstnike loomingule 19. sajandi keskpaigast kuni 1950. aastate lõpuni. Lai ajaline haare lubab pöörata tähelepanu mitmetele naiskunstnikega seotud teemadele ja aitab vaatajate ette tuua seni väärilise tähelepanuta jäänud teosed. Näituse eesmärk on esile tõsta naise ja naiskunstniku eneseteadlikkuse kujunemise ja kunstiprotsessidega kohanemise viisid.
Näituse ülevaade veebis

Näitusega seonduvalt toimus konverents „Naiskunstnikud Balti- ja Põhjamaade muuseumides“, mis keskendus naiskunstnikele Balti- ja Põhjamaade muuseumide kollektsioonides, püsiekspositsioonides ning näitustel.

Konverentsi videode esitlusloend

 

Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen

  • Näitus toob kokku kolme kunstniku teosed, kes töötades küll erinevates meediumites ja väga erinevas esteetikas, räägivad teatud mõttes sarnast keelt. Edith Karlsoni, Eva Mustoneni ja Mary Reid Kelley praktikat võiks kõige laiemas mõttes iseloomustada kui fiktsiooni meetodina kasutavat narratiivset kunsti.
Näituse ülevaade veebis

Videotuurid Kumu kunstimuuseumi vahetuvatel näitustel

 

Jälgige Kumu tegemisi ka Kumu ajaveebisFacebookis ja Instagramis.