fbpx

Otsing

Kumu 17! 17.02.2023 – 19.02.2023

Kumu kunstimuuseum
Sünnipäeva erihind
7 €

Piletid müügil muuseumi kassas

Kujunduses on kasutatud detaile teosest: Illustratsioon A. Postelsi ja F. J. Ruprechti raamatule „Illustrationes algarum“ (Vetikate pildid). Peterburi, 1840. Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu
Teemaüritus

Kumu 17!

Kunst või teadus? Tule Kumu sünnipäevale ja saa teada!

Veebruaris tähistab Kumu kunstimuuseum oma 17. sünnipäeva. Seekord on sünnipäeva programmi keskmes näitus „Kunst või teadus“, mis võtab esimest korda põhjalikuma vaatluse alla kunsti ja teaduse suhete ajaloo Eestis.

Praegusel tormilise digiarengu ja tõejärgsuse ajastul on kunsti ja teaduse dialoog leidnud järjest rohkem tähelepanu, millest annavad tunnistust paljud erakordselt põnevad ja uuenduslikud uurimis-, näituse- ja loomeprojektid üle kogu maailma. Kunst ja teadus otsivad taas omavahel kontakti, kuid nende ajaloolised seosed on suuresti unustatud. Näitusel „Kunst või teadus“ on tähelepanu all loodus- ja meditsiiniteaduste visualiseerimine 19. sajandil ja 20. sajandi alguses. Lisaks Tartu Ülikooli kogudele saab näha teaduspilte teiste Eesti teadus- ja mäluasutuste kogudest ning tutvuda joonistajate ja illustraatoritega, kes on siiani nn päris kunstnike ja teadlaste kõrval varju jäänud. Näitus toimub Tartu Ülikooli muuseumi, Eesti Kunstimuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös; nüüdisaja kunstnikuna on kaasatud Kristina Norman.

  • Reedel 17.02 on Kumu 17. sünnipäeva puhul kõigile 17-aastastele muuseumikülastajatele sissepääs (pildiga dokumendi alusel) tasuta!
  • kõigile külastajatele kehtib vahemikus R 17.02 – P 19.02 sünnipäeva sooduspilet 7 eurot, millega pääseb kõigile samal päeval toimuvatele üritustele.
  • Kumu aastakaardi omanikud saavad samal perioodil kaasa võtta sõbra, kellele külastus on tasuta!
  • Lisaks nendel kolmel päeval Kumu poes kõik Eesti Kunstimuuseumi trükised soodustusega -17%

Kava

Laupäev, 18.02

kell 12 Hullu Teadlase teadusteater, lastele ja peredele
kell 14 kuraatoriekskursioon näitusel
kell 14–17 Ellen Vene mängib muusikat Kumu aatriumis
kell 15 ekskursioon näitusel, vene keeles
kell 16 Eda Kalmre loeng „Inimliha vorstivabrik. Uurimus Tartu sõjajärgsest kuulujutust“

Pühapäev, 19.02

kell 12–14 temaatiline töötuba „Maal nähtamatu tindiga“ lastele ja peredele (eesti, inglise ja vene keeles)
kell 14 kuraatoriekskursioon näitusel, inglise keeles
kell 16 vestlus „Loovuurimus – kellele ja milleks?“. Ajaloolane ja kuraator Linda Kaljundi vestleb kunstniku Kristina Normani ja tantsukunstniku Joanna Kalmuga
kell 17 Joanna Kalmu performance näitusesaalis

NB! Lisaks toimuvad P 19.02 igal täistunnil teamLabi näituse lühitutvustused (eesti keeles).